Efektowne zwycięstwo Constractu Lubawa. Mistrzowie Polski umacniają się na fotelu lidera

Constract Lubawa pokonał we własnej hali 13:0 (6:0) beniaminka Futsal Ekstraklasy Eurobus Przemyśl. Dzięki wygranej Mistrzowie Polski umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Mają trzy punkty przewagi nad drugim Rekordem Bielsko-Biała.

Po udanej batalii w Lidze Mistrzów lubawscy futsaliści wrócili do ligowej rywalizacji. To dla nich prawdziwy maraton, bo spotkania rozgrywają teraz co 3-4 dni. Zaczęli od remisu 5-5 z We-Met Futsal Club Kamienica. Ale już w niedzielę pokonali 10-1 (5-1) Red Dragons Pniewy. Także w środę byli zdecydowanym faworytem w domowym meczu z zespołem z Przemyśla.

Już w pierwszej połowie Constract zbudował sobie bezpieczne prowadzenie 6-0. Na listę strzelców wpisali się Martin Dosa, Tomasz Kriezel, Everton Ferreira, Sebastian Grubalski i dwukrotnie Jakub Raszkowski. Po przerwie gospodarze byli jeszcze skuteczniejsi. Po dwie bramki strzelili Oskar Dmochewicz i Pedrinho, jedną dorzucił też Claudinho i kolejną Everton. A na wynik 13-0 złożył się także samobójczy gol Arkadiusza Wielgosza.

Posłuchajcie pomeczowych komentarzy!

CONSTRACT LUBAWA – EUROBUS PRZEMYŚL 13:0 (6:0)
Martin Dosa 2′, Jakub Raszkowski 5′, 16′, Tomasz Kriezel 10′, Everton Ferreira 11′, 33′, Sebastian Grubalski 19′, Arkadiusz Wielgosz 22 (samobójcza), Claudinho 26′, Oskar Dmochewicz 36′, 36′, Pedrinho 37′, 37′

Kolejne spotkanie Constract Lubawa rozegra już w niedzielę 12 listopada. O 18:00 we własnej hali zmierzy się z Dremanem Opole Komprachcice.