Futsalistki z Olsztyna wciąż niepokonane w I lidze!

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała w hali w Kortowie 9-2 (6-0) z Fortami Piątnica i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Makroregionu I pierwszej ligi futsalu kobiet. Drugie zwycięstwo w nowym sezonie odniosły także zawodniczki AS Stomil Olsztyn, które pokonały na wyjeździe 5-3 (1-1) Ekosport Białystok.

Kortowskie „Szpilki” były zdecydowanymi faworytkami niedzielnego spotkania. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej w swoim pierwszym spotkaniu ligowym w tym sezonie pokonały na wyjeździe aż 10-1 Ekosport Białystok.

Wynik meczu już w piątej minucie otworzyła Oliwia Cwalińska. Do przerwy AZS prowadził aż 6-0 a bramki strzelały Joanna Ścisłowska, Anna Siwicka (dwie), Aleksandra Kojadyńska i Karolina Szymańska. Zawodniczki z Piątnicy odpowiedziały dopiero na początku drugiej połowy. Trafienia Katarzyny Dworakowskiej i Izabeli Łady jednak na niewiele się zdały. Kolejne gole na swoim koncie zapisały bowiem Kojadyńska, Siwicka i Ścisłowska, dzięki czemu olsztynianki wygrały bardzo pewnie 9-2.

Fajnie, że wchodzimy na tę ścieżkę meczową i nabieramy wiatr w żagle. Dużo próbujemy i wprowadzamy taktycznych elementów. Pozwalam się też ogrywać dziewczynom, które w tych kluczowych spotkaniach mogą trochę mniej minut zgarniać. Cieszy to, że wchodzą i naprawdę dokładają swoją cegiełkę do wyniku. To dobry prognostyk na ten sezon – mówiła grająca trenerka AZS-u Aleksandra Kojadyńska.

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!

AZS UWM High Heels Olsztyn – Forty Piątnica 9-2 (6-0)
Oliwia Cwalińska 5′, Joanna Ścisłowska 8′, 39′, Anna Siwicka 11′, 18′, 32′, Aleksandra Kojadyńska 13′ 28′, Karolina Szymańska 15′ – Katarzyna Dworakowska 21′, Izabela Łada 26′

AZS: Aneta Wasilewska – Oliwia Cwalińska, Julia Klonowska, Natalia Łapińska, Anna Siwicka oraz: Maja Bogacka – Amelia Cwalińska, Weronika Dąbrowska, Aleksandra Kojadyńska, Weronika Łobocka, Dominika Nowakowska, Joanna Ścisłowska, Karolina Szymańska

Miłą niespodziankę przed tygodniem sprawiły w Białymstoku zawodniczki AS Stomil Olsztyn. Pokonały 6-2 Włókniarza – ówczesne liderki tabeli Makroregionu I pierwszej ligi. W niedzielę ponownie pojachały do stolicy województwa podlaskiego, by zmierzyć się z teoretycznie słabszym Ekosportem. I o dziwo spotkanie to było bardziej wyrównane i przyniosło sporo emocji.

Gospodynie otworzyły wynik w siódmej minucie po bramce Blanki Borcuch. Olsztynianki wyrównały dopiero chwilę przed przerwą za sprawą Blanki Żukowskiej. Ale w drugiej połowie poprawiły skuteczność. Gole Wiktorii Kowalczyk, Małgorzaty Milewskiej, Wiktorii Fidurskiej i Zuzanny Kowalczyk sprawiły, że prowadziły 5-1. Białostoczanki próbowały gonić wynik, ale stać je było jedynie na zniwelowanie strat. Trafienia Joanny Baranowskiej i Aleksandry Kozłowskiej sprawiły, że przegrały 3-5.

Z Blanką Żukowską, Aleksandrą Mroczkowską i Oliwią Kamińską w studiu Radia UWM FM rozmawiał Bartosz Kownacki. Posłuchajcie!

Ekosport Białystok – AS Stomil Olsztyn 3-5 (1-1)
Blanka Borcuch 7′, Joanna Baranowska 31′, Aleksandra Kozłowska 37′ – Blanka Żukowska 19′, Wiktoria Kowalczyk 23′, Małgorzata Milewska 24′, Wiktoria Fidurska 30′, Zuzanna Kowalczyk 30′

Stomil: Kornelia Czanojć – Wiktoria Fidurska, Wiktoria Kowalczyk, Małgorzata Milewska, Blanka Żukowska oraz: Aleksandra Bączek, Oliwia Kamińska, Zuzanna Kowalczyk, Oliwia Prusik, Lena Szczepkowska, Alicja Wawrzeniak, Aleksandra Yeromenko, Aleksandra Ziemkiewicz

Po niedzielnym zwycięstwie drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Makroregionu I pierwszej ligi futsalu kobiet. Kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę 3 grudnia. O 14:00 na wyjeździe zmierzą się z Włókniarzem Białystok. Natomiast w sobotę 9 grudnia o 12:30 we własnej hali podejmą AS Stomil Olsztyn.

Aktualna tabela Makroregionu I 1 ligi futsalu kobiet (za laczynaspilka.pl)