Scena Zgrzyt zaprasza w tym tygodniu na koncert rapowego duetu Małach/Rufuz oraz imprezę techno SABAT V. Galeria Sowa będzie gościć Magdę Piskorczyk z zespołem. W weekend wystąpią tam także Michał Łangowski oraz duet Nagórski/Wośko z programem „Kaczmarski. Alternatywa”. W pubie LAS zagra Aranaktu. Polecamy też ELECTRO SHOCK oraz Koncert Poezji Prymitywnej w Wytwórni Zdarzeń Sonokinetycznych i Dżem z Elektronów – Uncertainty Principle VOL.5 w klubie Futro.
20 marca (środa) – Galeria Sowa, 19:00
MAGDA MAGIC PISKORCZYK
Koncert Magdy MAGIC Piskorczyk z zespołem w Olsztynie w Galerii Sowa w ramach trasy promującej najnowszy album CD „Jubilee Night at Jesień z Bluesem” z nagraniem koncertu jubileuszowego.
Magda Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA. Dziewięciokrotna bluesowa wokalistka roku w Polsce (2003, 2004, 2006, 2009, 2011, 2012, 2013, 2020 i 2022). We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).
Śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie. Wydała 7 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin’ Slima ze Szwecji.
Pod koniec 2023 roku odbyła się premiera płyty niespodzianki pod tytułem „Jubilee Night at Jesień z Bluesem”. Album zawiera 11 utworów zarejestrowanych na żywo przez Magic i jej zespół oraz sześciu gości specjalnych na tymże festiwalu, gdy Magic świętowała dwudziestolecie na scenie.
Zespół w niezmienionym od wielu lat składzie:
Magda MAGIC Piskorczyk – wokal, gitary, bas i inne niespodzianki
Bartosz Kazek – perkusja
Daniel Połeć – klawisze
Adam Rozenman – perkusjonalia
Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.
22 marca (piątek) – Scena Zgrzyt, 19:30
MAŁACH/RUFUZ
Trasa promująca najnowszy album duetu Małach/Rufuz „MATERIAŁ” zawita do OLSZTYNA do SCENY ZGRZYT! Usłyszycie największe hity zarówno ze wspólnych jak i solowych projektów. Przede wszystkim jednak najważniejszym punktem koncertu będą najnowsze kawałki, zagrane specjalnie dla Was na żywo!
Wejściówki do wygrania od poniedziałku do środy w audycji UWM FM Po Południu oraz w czwartek w Uwiez w Muzykę.
22 marca (piątek) – pub LAS, 21:00
ARANAKTU
Równonoc wiosenna odgrywa istotną rolę jako czas celebracji równowagi między siłami światła i ciemności oraz jako symboliczny punkt w cyklu natury. W tradycji równonoc jest często obchodzona jako święto, które symbolizuje przemianę pór roku oraz związaną z nią zmianę w życiu i ludzkiej świadomości. Jest to czas, gdy ziemia budzi się do życia po okresie zimowej śpiączki i następuje równowaga między dniem a nocą, a ludzie celebrują przybycie wiosny, wzrost siły życiowej i nowego życia w naturze.
Aranaktu w swej twórczości łączy elementy kultur wschodu i zachodu, dwóch przeciwległych światów, sił światła i ciemności, dnia i nocy, dobra i zła. Zabiera w muzyczną podróż przez czas, przestrzeń i emocje. Melodie i rytmy inspirowane są muzyką celtycką, słowiańską, blisko i dalekowschodnią. Zapraszamy serdecznie na koncert, który pobudzi wyobraźnię, zmysły i każdą duszę.
Wstęp wolny!
22 marca (piątek) – Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych (ul. Dąbrowszczaków 33/4a), 19:00
A-E-I-O-U – KONCERT POEZJI PRYMITYWNEJ
Muzyka:
Jarek Kordaczuk
Wykonawcy:
Izabela Kościesza – działania różne
Piotr Banaszek – instrumenty różne
Jarek Kordaczuk – instrumenty różne
Publiczność – dźwięki i działania różne
Treść koncertu oparta jest na wierszach dostarczonych przez osoby, które odpowiedziały na wezwanie „call for poems”. Założeniem owego wezwania, było to, że wiersze muszą być oryginalne (autorskie) i… prymitywne, przy czym to ostatnie nie było w żaden sposób przez nas definiowane. Spory rozrzut w potraktowaniu tematu jest więc wliczony w koncepcję koncertu. Jego finalna postać, czyli forma muzyczna nadana przez kompozytora i wykonawców, zawiera także, jak to już w zwyczaju zdarzeń wytwórniowych, sporą dawkę działań publiczności. Jakich?… Szczegóły na koncercie. Zapraszamy. Wstęp wolny.
Darowizny na rzecz rozwoju Wytwórni mile widziane.
Zalecana rezerwacja miejsc: rezerwacje@wytworniazdarzen.pl, tel. 668311229
Uwaga: koncert nie jest przeznaczony dla dzieci.
Autorzy wierszy:
Agnieszka Pacyńska-Czarnecka
Agnieszka Reimus Knezević
Anna Kurian
Aras Dobrado
Barbara Zelmańska
Izabela Mańkowska-Salik
Joanna Paczkowska
Justyna Płatek
Karolina Solus
Łukasz Czarnecki-Pacyński
Mateusz Iwaszczyszyn
Przemysław Kapałka
23 marca (sobota) – Scena Zgrzyt, 22:00
SABAT V
SABAT to impreza techno, organizowana przez Dziewczyny z naszego miasta.
SABAT to społeczność dla DJek, artystek, rękodzielniczek, przedsiębiorczyń, przyjaciółek.
SABAT to także przestrzeń dla mężczyzn, którzy nas szanują i wspierają.
SABAT to równość, wsparcie, tworzenie, rozwój. ⋆
Piąty, wiosenny rejw odbędzie się ponownie w Browarze Warmia. Zlecą się Czarodziejki i Czarodzieje od techno, od zielarstwa, tatuaży, rękodzieła, sztuk wizualnych i mody vintage.
saeuer
FLORA
noxnebulae
LZN
Płonka
More Tender
FLORA VINTAGE
Podwójne zaproszenia do wygrania w czwartek i piątek w audycji UWM FM Po Południu.
23 marca (sobota) – Futro, 21:00
DŻEM Z ELEKTRONÓW – Uncertainty Principle VOL.5
Dżem z Elektronów na dobre już wpisał się w olsztyńską scenę elektroniczną. Jest to inicjatywa utworzona w 2017 roku, przez ojca założyciela Pawła Dąbrowskiego. Polega na cyklicznych spotkaniach, w czasie których lokalni muzycy improwizują (dżemują) na syntezatorach – grają live.
Uncertainty Principle to wydarzenie będące zwieńczeniem kolejnego roku trwania Dżemu z Elektronów, koncert wykonawców związanych z dżemami oraz okazja do wysłuchania muzyki granej przez zaproszonych gości. Tym razem zapraszamy na piątą, jubileuszową edycję imprezy.
Czym jest Live act? Jest to forma wykonywania muzyki elektronicznej z użyciem instrumentów takich jak syntezatory, samplery, czy nawet laptopy z oprogramowaniem DAW. Ideą Live actu jest wykonywanie muzyki elektronicznej na żywo, często z duża ilością improwizacji.
Dziewięć składów, dwunastu artystów, osiem godzin muzyki elektronicznej granej na żywo. Spodziewajcie się wszystkiego, czyli mocno eksperymentalnych odmian: TECHNO, IDM, ELECTRO, ACID, HOUSE, TRANCE, BREAKBEAT i innych miksów gatunkowych.
Będzie słodko.
Live zagrają:
-Hypothesis
-Martwienie (guest hosanna1)
-Błękit Pruski
-Martin Daniel Zorzano
-MiH
-YCK
-Bodacious
-S D И Λ Ƨ
Na deser:
Dąber (DJ set)
23 marca (sobota) – pub LAS, 22:00
ELECTRO SHOCK
Pub Las w Olsztynie zaprasza na ELECTRO SHOCK.
Zagrają:
DJ BLACKZXX
Również znany jako PapaJayMusic – to gdański producent muzyczny, gitarzysta, basista czynnie działający na lokalnej scenie od 1997 roku. Jego remixy znanych utworów np. Jessie J.- Domino oraz The Prodigy – Smack My Bitch Up osiągnęły liczbę ponad 60 tysięcy wyświetleń w serwisie Youtube.
DJ MDFK
Utalentowany DJ i producent muzyczny z Gdańska. Jego pasja do muzyki zakorzeniła się już w liceum, organizując imprezy na sali gimnastycznej. Komercyjne doświadczenie zdobywał jako DJ m.in. w klubach takich jak a la duet (obecnie Neon) w Wejherowie, Kosmos w Gdańsku, Viva Club w Sopocie, 69 w Sopocie, Bunkier w Gdańsku i Cockney Pub w Gdańsku. Jego produkcje muzyczne to głównie House , Progresive, psy trance, hip hop, drum n bass dostępne są na YouTube, SoundCloud pod pseudonimem DJ Rephaze.
Wejściówki do wygrania w poniedziałek i środę w audycji Uwierz w Muzykę.
23 marca (sobota) – Galeria Sowa, 17:00
MICHAŁ ŁANGOWSKI
Przez osiemnaście lat – lider, wokalista, gitarzysta, oraz główny piosenkopisarz zespołu Cisza Jak Ta. Autor ponad 120 piosenek, zawartych na 18 płytach zespołu, 6 płytach solowych, oraz jednej w duecie z Martinem Kacem. Współtwórca projektów muzycznych: „Ze Starej Szuflady”, „Pomiędzy Ciszą a ciszą”, „Odnowa”, „Ciszaki i Dzieciaki”, oraz Duetu „M&M”. Pomysłodawca i prowadzący, cyklu spotkań z ważnymi twórcami Krainy Łagodności – „Podróżowanie w Muzykovanie”. Pomysłodawca i prowadzący, odbywającego się od ponad 4 lat, i liczącego niemal 200 odcinków programu „Śpiewogrania Online”.
Obecna trasa koncertowa, to spontaniczna, muzyczna podróż, z bukietem pachnących lasem piosenek, i garścią życiowych anegdot, z liczącej już dobrze ponad tysiąc dwieście koncertów muzycznej podróży. Te koncerty, to ciepły zakątek, pełen poetyckiego słowa, humoru, ballady, oraz Bellonowskiego współbytowania która nadaje tym muzycznym spotkaniom aury wyjątkowości.
Wejściówka do wygrania w środę w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.
24 marca (niedziela) – Galeria Sowa, 18:00
NAGÓRSKI/WOŚKO
KACZMARSKI. ALTERNATYWA to program koncertowy, który koncentruje się na poezji Jacka Kaczmarskiego, ale zawiera też zupełnie nowe kompozycje do tekstów, do których za życia Jacka muzyka nie powstała. W ten sposób kontynuujemy naszą współpracę rozpoczętą płytą „Mój Zodiak”, na której trzy istniejące piosenki Kaczmarskiego zostały uzupełnione muzyką Mateusza do pozostałych wierszy.
Tekst tytułowej piosenki koncertu („Alternatywa”) pochodzi z tomiku „Notatnik australijski”, nad którego warstwą muzyczną aktualnie pracujemy. „Notatnik” jest w twórczości Kaczmarskiego zbiorem wyjątkowym, ponieważ tłem dla rozważań filozoficznych („skąd się wzięliśmy?”, „dokąd zmierzamy?”, „jaki jest cel i sens tego wszystkiego?”) nie jest historia Polski i Europy, lecz australijskie pejzaże i przyroda.
Na koncercie będzie można usłyszeć:
fragmenty powstającego programu „Da Capo” (Mateusz Nagórski solo)
fragmenty powstającego programu „Notatnik australijski” (NAGÓRSKI / WOŚKO)
wybór piosenek z płyt „Mój Zodiak” i „Jacek Kaczmarski o wolności” (NAGÓRSKI / WOŚKO)
Wejściówka do wygrania w środę w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.