Indykpol po ostatnich grach kontrolnych. Czas na inaugurację nowego sezonu w PlusLidze!

Indykpol AZS Olsztyn przygotowania do nowego sezonu PlusLigi zakończył grami kontrolnymi z Ślepskiem Malow Suwałki. Piątkowy mecz akademicy wygrali 3:0 (25:23, 25:22, 25:16). W sobotę jednak lepsi okazali się rywale. Było 1:3 (21:25, 25:23, 19:25, 17:25). Już w niedzielę 15 września o 17:30 drużyna Juana Manuela Barriala w Hali Urania zmierzy się z PGE GiEK Skrą Bełchatów.

Weekendowe starcia z Ślepskiem Malow Suwałki, były ostatnim przetarciem olsztynian przed inauguracją rozgrywek PlusLigi. Wcześniej wygrali 5 z 6 gier kontrolnych.

Piątkowy mecz w Suwałkach został rozegrany w ramach XV Memoriału Józefa Gajewskiego. Indykpol rozpoczął go w składzie: Tervaportti, Szerszeń, Karlitzek, Jakubiszak, Cieślik, Hadrava i Ciunajtis (libero). Dwie pierwsze partie dostarczyły kibicom sporo emocji. O zwycięstwie gości zadecydowały bardzo wyrównane końcówki – 25:23 i 25:22. Natomiast w ostatnim secie akademicy wygrali już bardzo pewnie 25:16. MVP spotkania został wybrany Paweł Cieślik. A najwięcej punktów zdobył Moritz Karlitzek (14).

Drugie (sobotnie) spotkanie drużyna z Kortowa rozpoczęła w składzie: Tervaportti, Siwczyk, Jakubiszak, Janikowski, Szerszeń, Gąsior, Hawryluk (libero). Od początku pierwszego seta przeważali gospodarze, którzy zwyciężyli 25:21. W drugiej partii na boisku pojawili się między innymi Karol Jankiewicz i Kamil Szymendera. Indykpol AZS wygrał 25:23. Jednak kolejne dwa sety padły łupem ekipy Ślepska Malow Suwałki. Zawodnicy prowadzeni przez Juana Manuela Barriala popełniali proste błędy, czego efektem było dość zdecydowane zwycięstwo gospodarzy – 25:19 i 25:17, a w całym meczu 3:1.

Na pewno to były różne mecze. Wydaje mi się, że mieliśmy inne podejście do tego pierwszego niż do drugiego. W sobotę brakowało nam „ognia” i dlatego przegraliśmy. Co można wyróżnić na plus? To, że wszyscy zagrali oraz zagrywka. W piątek graliśmy natomiast dobrze w ataku. Sobota to nasza słabsza dyspozycja, lecz chociażby w drugim secie zaczęliśmy gonić w polu serwisowym i zbliżyliśmy się do rywala. Na dziś jesteśmy w 99% gotowi do pierwszego meczu w sezonie – podsumował Jakub Majchrzak, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmagania w PlusLidze rozpoczną w niedzielę 15 września. O 17:30 w Hali Urania zmierzą się z PGE GiEK Skrą Bełchatów. A wcześniej – bo już w środę 11 września o 17:30 – odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu w Castorama Olsztyn (ul. Pstrowskiego 16).