Kacper Lewalski z brązowym medalem lekkoatletycznych MP U23

Kacper Lewalski wywalczył w Lublinie wywalczył brązowy medal w biegu na 800 metrów podczas 41. PZLA Mistrzostw Polski U23. Jego czas to 1:49.65. Szybsi byli: Maciej Wyderka (1:49.59) i faworyt gospodarzy – Bartosz Kitliński (1:49.18). Jak poradzili sobie pozostali reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn?

Kacper Lewalski był jednym z dwóch faworytów biegu na 800 metrów. Bronił tytułu wywalczonego podczas poprzednich mistrzostw. A jego głównym rywalem miał być reprezentant klubu AZS UMCS Lublin – Bartosz Kitliński, który w tym sezoznie prezentuje dużo wyższą formę. Potwierdził to w sobotę. Wygrał pewnie z czasem 1:49.18, kontrolując bieg. Zawodnik KS AZS UWM Olsztyn przyjął inną taktykę. Zaczął atakować na ostatnich 300 metrach. Ale nie udało mu się wyprzedzić także drugiego na mecie Macieja Wyderki (1:49.59).

Bardzo zepsułem ten bieg. Bardzo słabo pobiegłem taktycznie. Nie wystartowałem za chłopakami i oni mi po prostu uciekli. Przespałem ten moment, kiedy oni zaczęli ruszać – podsumował Lewalski.

I dodał: Jechałem do Lublina z zamiarem wygrania Mistrzostw Polski na swoim koronnym dystansie. Byłem według mnie najszybszy. Przespałem ten bieg i biorę to na klatę!

Szósty czas w biegu na 400 metrów kobiet uzyskała natomiast Aleksandra Lis (55.57). A na piętnastym miejscu wśród pań startujących na 800 metrów sklasyfikowana została Julia Twardowska (2:15.55).