Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Dancing z Wodzirejem i koncert Agnieszki Skryckiej. Na Scenie Mirka Mastalerza wystąpią: Arkadiusz Krawiel & Marcin Stefaniak oraz Czerwony Tulipan a w Galerii Sowa: Paprodziad, Konkret, Lonely Tree Sound, Dr King i Piotr Bukartyk. W piątkowy wieczór warto także odwiedzić Carpenter Inn Irish Pub, gdzie zagrają: Cyrograf, Berceuse i Ravna. W Hali Urania odbędzie się natomiast The Legend Festival.
7 lutego (piątek) – Kamienica Naujacka MOK, 19:00
DANCING Z WODZIREJEM
MOK w Olsztynie zaprasza na bal inspirowany latami siedemdziesiątymi XX wieku oraz filmem „Wodzirej”! Dancing z wodzirejem odbędzie się w piątek 7 lutego o godzinie 19:00 w sali kameralnej Kamienicy Naujacka przy Dąbrowszczaków 3.
Karnawał trwa w najlepsze, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i tęsknotom, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza w podróż w przeszłość. Do czasów, kiedy z sufitów zwisały serpentyny, na stołach królowały seta i galareta, a dancingi, bale i rauty prowadzili wodzireje – istni mistrzowie blichtru i estrady.
Dancing poprowadzi wodzirej nad wodzirejami: Grzegorz Gromek. Szlagiery zagra dla Was krakowski zespół Elokwencja.
UWAGA: Bilety wyprzedane.
7 lutego (piątek) – Carpenter Inn Irish Pub, 20:00
RAVNA, BERCEUSE, CYROGRAF
Tej zimnej lutowej nocy, wśród huku i wrzasku odprawione zostaną czary. Dołączysz? Na scenie pubu Carpenter Inn staną:
RAVNA
Czteroosobowy sabat znad morza kreujący własną wizję metalu ekstremalnego. Do kotła ze sludge/blackową smołą wrzucają elementy wszystkiego co eksperymentalne i progresywne, ochoczo sięgając po wpływy innych muzycznych gatunków. Czasami pomiędzy gęstymi riffami poleci djent w łamanym metrum, innym razem saksofon, śpiew gardłowy lub jazzowa harmonia. Wszystko podane w psychodeliczno-okultystycznej otoczce. Docenisz jeśli lubisz Acid Bath, Converge, Ulver, Meshuggah, Triptykon i stary Opeth.
BERCEUSE
Tych czterech zakapiorów zaśpiewa Wam morskie opowieści o ludowej apokalipsie utrzymane w duchu twórczości największych mistrzów mrocznych sztuk z Północy i Zachodu.
CYROGRAF
Miks riffow inspirowanych klasycznym hc punkiem w stylu the Exploited, pierwszo falowym black metalem takim jak Venom, oraz dużą ilością Motorheadowych zagrywek zgniecie wasze czaszki i wywoła ciężkie uszkodzenia ciała, a bestialski wokal przyzwie tej nocy hordy demonów, na których czele stać będzie Vänderrvar.
Wejściówki do wygrania: w poniedziałek i wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.
8 lutego (sobota) – Sala Kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena, 20:00
AGNIESZKA SKRYCKA
MOK w Olsztynie serdecznie zaprasza na koncert Agnieszki Skryckiej, promujący jej debiutancką płytę pt. „Mój świat”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 8 lutego o godz. 20:00 w sali im. Wojtka Piątka pod Amfiteatrem.
„Mój świat” stanowi zbiór utworów stworzonych na przestrzeni kilku lat. Materiał został zarejestrowany i zmiksowany przez Michała Bagińskiego w olsztyńskim Bat-Studio. Na płycie znajdą się takie kompozycje, jak: „Spadam”, „Na pamięć” czy tytułowy „Mój Świat”. To muzyczna podróż w głąb duszy Agnieszki, która – jak każda podróż – niesie ze sobą wiele przygód i niespodzianek. Podróż nie tylko artystyczna, ale i życiowa – taka, w której wokalistka mierzy się z wieloma tematami dotykającymi jej głębi. Muzyka, jaką została okraszona ta podróż, to pop-rockowy zadzior w starym gitarowym stylu przeplatający się z nowoczesnym brzmieniem syntezatorów.
„Zapraszam Cię do »Mojego Świata«” – mówi Agnieszka. „Kto wie, może okaże się podobny do Twojego?”.
Agnieszka Skrycka to żywioł i energia w czystej postaci. Pochodząca z Olsztyna charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów jest obdarzona głębokim altem i charakterystyczną chrypką w głosie. Jest absolwentką Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie. Muzyka, jaka płynie w jej żyłach, to połączenie romantycznej duszy z rockowym pazurem i nietuzinkową energią.
Skrycka to uczestniczka Bitwy na Głosy w drużynie Tomsona i Barona, Szansy na Sukces z udziałem zespołu Zakopower oraz Markiem Piekarczykiem czy Must Be The Music z autorskim zespołem „Ejtobangla”, który współtworzyła w latach 2013–2016. W 2015 roku wydała EP-kę „Naszym Wrogiem jest Cisza”. Znalazły się̨ na niej utwory, które podbiły listy przebojów: „Super Flow”, „Cytrusy” oraz „Politycy”. Po rozpadzie zespołu w 2016 roku Agnieszka postawiła na rozwój solowej kariery . W tym samym roku wydała solowy singiel „Spadam”, który zajmował wysokie miejsca na listach przebojów i w serwisie YouTube.
Po przerwie spowodowanej pandemią, w 2021 roku, pojawił się kolejny singiel: „Na pamięć”. Utwór również był grany przez ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.
Podczas koncertu w MOK Olsztyn Agnieszce Skryckiej będą towarzyszyli muzycy:
Oskar Guziak – gitara
Adam Dzieżyk – instrumenty klawiszowe
Bogdan Buczyński – bas
Aleksander Olas Ostrowski – perkusja
Wejściówki do wygrania w poniedziałek w UWM FM Po Południu oraz w czwartek w Radiu Rano.
8 lutego (sobota) – Scena Mirka Mastalerza, 19:00
ARKADIUSZ KRAWIEL & MARCIN STEFANIAK – cymbały wileńskie i saksofon sopranowy
Duet z Trójmiasta wykonujący program z albumu Anticipation (Soliton 2024), na którym wybrzmiewa muzyka nagrana na cymbały wileńskie i saksofon sopranowy w akustyce świątynnej. Owe trzy elementy pomogły uzyskać unikatowe brzmienie. Album zawiera kompozycje Arkadiusza Krawiela oraz standardy jazzowe w aranżacjach obu muzyków.
Arkadiusz Krawiel – cymbalista i pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Włodzimierza Nahornego. Jako cymbalista wielokrotnie reprezentował folklor wileński na festiwalach muzyki ludowej, m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, którego jest trzykrotnym laureatem. Jako pianista/klawiszowiec współpracował m.in. z gospelowym chórem No Saints oraz Anną Hodowaniec. W 2016r. dzięki pomocy Stowarzyszenia im. Bartosza Kołodziejczyka „Wiatr w żagle” wydał solową płytę z autorskimi kompozycjami „My Piano Songs”.
Marcin Stefaniak – saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2017r. wydał debiutancki album „Unveiling” (Alpaka Records). Współpracuje z Jan Konop Big Band oraz trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Pedagog w szkole muzycznej Centrum Virtuo w Gdyni.
8 lutego (sobota) – Galeria Sowa, 19:30
PAPROSOUND – PAPRODZIAD I KONKRET
Skrzat PAPRODZIAD, śpiewający filozof, znany z Łąki Łan, November Project, Kazimierska Orkiestra Dziadowska, oraz wielu kolaboracji między innymi z Gooralem, Bilonem HG, Kałamagą, Novatorem, Don Guralesko, Pono, Grubsonem i innymi. Współzałożyciel i współorganizator festiwalu Kazimiernikejszyn oraz wykładowca w PAPROAKADEMIA.
KONKRET czyli Łukasz Ostrowski ze Szczecina. Człowiek orkiestra raper, dj, harmonijkarz bluesowy, żeglarz, leśny szwędacz. Stoicki epikutejczyk z ADHD. Zwolennik starej szkoły rapu. Miłośnik muzyki soul, reage i wszystkiego co ma w sobie dobrą energię.
Projekt powstał w 2024 roku, jako SOUNDSYSTEM, w którym PAPRODZIAD śpiewa swoje największe „hity”. Po kilkudziesięciu koncertach w klubach i na festiwalach w Polsce i Norwegii wypuścili pierwszy wspólny singiel „OBYNAMSIE”. 01.11.2024 odbyła się premiera kolejnego wspólnego singla „WPOŻĄDŁO!”
SUPPORT:
DR KING
Doktor King – Łukasz Budziak – absolwent kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Instytut Muzyki UWM w Olsztynie. Wokalista, autor muzyki i tekstów, gra na kubańskich congach i afrykańskich bębnach djembe.
LONELY TREE SOUND
Lonely Tree Sound to mistyczny kolektyw wywodzący się z Warmii, z peryferii leśnego królestwa Pieczewa i Jarot, spod słynnego Samotnego Drzewa w Olsztynie. Członkami ekipy są MC filozof i autor tekstów Gorzki aka Binx oraz producenci i selektorzy Paidah i Sender. Zespół ma na swoim koncie trzy długogrające albumy, a obecnie skupia się na kolejnym nowym wydawnictwie o etniczno-DUBowym i rdzennym słowiańskim charakterze. Organizatorzy imprez i bywalcy soundsystemów w całym kraju! Re-ewolucja świadomości, duchowe przebudzenie w oparciu o miłość do Natury i uprawę kultury, słowa o zdarzeniach i kulturowych tworach, mistyczna mowa o rzeczywistości! Digital DUB inna area…
Wejściówki do wygrania we wtorek i środę w audycji UWM FM Po Południu oraz w czwartek i piątek w Uwierz w Muzykę.
8 lutego (sobota) – Hala Urania
THE LEGEND FESTIVAL
Legendy polskiego rocka w Hali Urania w Olsztynie to spektakularne muzyczne widowisko, legendarne utwory, niesamowita oprawa wizualna!
The Legend – Kiedyś Było Inaczej:
– Jary Oddział Zamknięty
– Big Day
– Sztywny Pal Azji
– Róże Europy
– Chłopcy z Placu Broni
The Legend Festiwal to sentymentalny powrót do przeszłości, do muzycznych wspomnień! Ponownie zaśpiewajmy razem nieśmiertelne refreny „Wolność”, „Andzia”, „Jedwab”, „O Ela!” i wiele, wiele innych!
9 lutego (niedziela) – Scena Mirka Mastalerza, 19:00
CZERWONY TULIPAN – „PIĘKNO”
Czerwony Tulipan w tym roku swoje 40-lecie. To jeden z najwspanialszych zespołów klimatu Krainy Łagodności. Nieprzerwanie od tyluż właśnie lat czarują ze sceny swymi przepięknymi, mądrymi piosenkami z głębokim tekstem.
To dzięki nim przeżywamy podczas koncertów wspaniałe , niezapomniane, pełne radości, ciepła i wzruszeń chwile.
CZERWONY TULIPAN – zespół złożony z pięciu artystycznych indywidualności: Stefan BRZOZOWSKI – kompozytor i „szef” , dzięki ambitnym aranżacjom zapewnia wysoki poziom muzyczny i wokalny; Ewa CICHOCKA – artystka z dużym temperamentem, posiada rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu; Krystyna ŚWIĄTECKA – zamknięta w sobie, oszczędna w środkach, wzruszająca liryzmem, uduchowiona; Andrzej CZAMARA – fenomenalny gitarzysta, zatopiony całkowicie w swoim instrumencie, który opanował perfekcyjnie; Andrzej DONDALSKI – gitarzysta basowy z „rockowym rodowodem” (dawniej zespół ART-Rock) .
CZERWONY TULIPAN tworzy i śpiewa piosenki „uczucia” , czyli poetyckie i kabaretowe … zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy „piosenki artystyczne” . Współpracuje z „Kabaretową Sceną TRÓJKI” … i należy do „Krainy łagodności” . Koncertował w EUROPIE (Rosja, Niemcy, Francja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa) , był z koncertami w USA i Kanadzie , gra koncerty w całej POLSCE . Brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych .
Wejściówki do wygrania w środę w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków, w czwartek w Uwierz w Muzykę oraz we wtorek i piątek w Radiu Rano.
9 lutego (poniedziałek) – Galeria Sowa, 19:00
PIOTR BUKARTYK I AJAGORE AKUSTYCZNIE
Piotr Bukartyk to legenda polskiej sceny. Jak mawia Artur Barciś: „to najprawdopodobniej nieślubne dziecko Agnieszki Osieckiej i Wojtka Młynarskiego, nad którego poczęciem czuwali Julian Tuwim i Jeremi Przybora”.
Błyskotliwe teksty, melodyjne przeboje, przenikliwe obserwacje i doskonały dowcip. I do tego fantastyczna muzyka – gwarantowana przez aranżacje i wykonanie – przyjaciół muzyków z zespołu Ajagore.
To absolutna gratka dla fanów muzyki, w której słowa mają znaczenie!
Wejściówka do wygrania w środę w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.
15 lutego (sobota) – Aula im. Anny Wasilewskiej, 20:00
BIG CYC GRA „Z PARTYJNYM POZDROWIENIEM”
Każdy kto w Polsce słuchał rocka miał ją. Była młoda, dowcipna i bezczelna… Trzydzieści pięć lat temu ukazała się pierwsza płyta zespołu Big Cyc „Z partyjnym pozdrowieniem”. Już sama okładka wzbudzała kontrowersje. Wódz rewolucji Włodzimierz „Ilicz” Lenin zrobiony ośmieszająco na… punka. Ten do niedawna „święty” komunizmu był potraktowany przez autora okładki nader swobodnie. Ubrany był w skórzaną ramoneskę, guziki do koszuli miał ozdobione znaczkami anarchii, a w uchu tkwił mu świecący kolczyk. No i ta fryzura czyli punkowy irokez! Dawno nikt tak ostro nie zakpił z ikony światowego proletariatu. Okładka świetnie zapowiadała zawartość muzyczną, bo po takiej petardzie graficznej, można było spodziewać się sporej dawki rockandrollowej beczki śmiechu.
Dla zespołu Big Cyc płyta stała się przepustką do sal koncertowych i festiwali w całej Polsce, a piosenki takie jak np. Berlin Zachodni trafiły do żelaznego kanonu hitów polskiego rocka. Zespół rozbił tą płytą także bank z nagrodami. Posypały się tytuły takie jak „Płyta Roku”, „Przebój Roku” czy „Okładka Roku”, a Krzysztof Skiba został uznany za „Autora Tekstów Roku”. Po latach ten pierwszy krążek zespołu Big Cyc zasłużenie dorobił się statusu „kultowej płyty”, a sam zespół stał się muzyczną legendą.
Kapitan Żbik, Dzieci Frankensteina, Babcia klozetowa zapraszają na wyjątkowe koncerty, bo BIG CYC zagra cały materiał z pierwszej płyty. W programie koncertu, na bis pojawią się także utwory wybrane przez fanów.
Zaproszenia czekają w poniedziałek w Radiu Rano oraz w czwartek i piątek w UWM FM Po Południu.