Title

Artist

Lakersi nie zagrają o mistrzostwo PFL2

Napisane przez dnia

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers przegrała wyjazdowe spotkanie z Tychy Falcons 0-3 (0-0, 0-0, 0-0, 0-3) i na półfinale zakończyła swój udział w fazie play-off sezonu 2024 rozgrywek PFL2. O tytuł zespół ze Śląska powalczy z Rhinos Wyszków. A dla Jeziorowców był to ostatni mecz w tym roku.

Sezon 2024 dla olsztynian układał się od początku bardzo dobrze. W fazie grupowej wygrali pięć pierwszych spotkań. Ulegli dopiero w połowie lipca Rhinos Wyszków, tracąc jednocześnie pozycję lidera tabeli grupy północnej i szansę na rozegranie półfinału na własnym boisku.

Sobotni mecz w Tychach był bardzo wyrównany. Obie strony grały przede wszystkim skutecznie w defensywie. Mimo wielu prób nie były w stanie zdobyć punków aż do… czwartej kwarty. Gospodarze decydujące o zwycięstwie trzy oczka zapisali na swoim koncie w ostatniej minucie. Kopnięcie Krystiana Kowalczyka dało im wygraną 3-0 i awans do finału. A w nim 10 sierpnia zmierzą się na wyjeździe z Rhinos Wyszków, którzy pokanali 7-6 Wilki Łódzkie.

Zabrakło kilku osób i trochę szczęścia. Walczyliśmy jak równy z równym z jedną z najsilniejszych drużyn w drugiej lidze nie mając na sideline trenera głównego. Wszystkie decyzje podejmowaliśmy jak drużyna, graliśmy jak drużyna i przegraliśmy jak drużyna. Każdy dał z siebie wszystko, ale dziś niestety to było za mało – napisali po meczu Jeziorowcy.

Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie nas po tak długiej podróży i za twardy, ale czysty mecz. Dziękujemy kibicom, sponsorom i partnerom drużyny za każde wsparcie w tym sezonie. Bez Was nie byłoby nas – poważnie. Na podsumowanie jeszcze przyjdzie czas. Teraz musimy odpocząć.

A Nikodem Banach rozmawiał z koordynatorem sekcji futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers – Krzysztofem Mrówką. W studiu Radia UWM FM podsumował ostatni mecz i zakończony właśnie sezon. Posłuchajcie!