RADIO UWM FM

Uwierz w muzykę

Current track

Title

Artist

Michał Burczyński: W następnym roku będę miał ochotę na więcej!

Written by on

Srebrny medal mistrzostw Europy i czwarte miejsce mistrzostw świata w bojerowej klasie DN – to tegoroczny bilans startów Michała Burczyńskiego. Choć reprezentantowi klubu AZS UWM Olsztyn nie udało się obronić tytułów wywalczonych w poprzednim sezonie, generalnie jest zadowolony z rywalizacji w Finlandii i USA. I zapowiada: „W następnym roku będę miał ochotę na więcej!”. Gospodarzem obu imprez będzie Polska. Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!

 

 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy! Piotr Szauer spotkał się z Michałem Burczyńskim po jego powrocie do Kortowa z tegorocznych ME rozgrywanych w Finlandii. Więcej o tym starcie przeczytacie TU.

 

 

Michał Burczyński to jeden z najbardziej utytułowanych bojerowców na świecie. Może pochwalić się czterema złotymi medalami mistrzostw świata. Zdobył także trzy srebrne i cztery brązowe krążki. Pięciokrotnie sięgał również po tytuł mistrza Europy. A na podium tej imprezy stawał w sumie… piętnastokrotnie (zdobywając też osiem srebrnych i dwa brązowe medale).


RADIO UWM FM

Uwierz w muzykę

Current track

Title

Artist