To był dzień wypełniony sportową rywalizacją, ale też mnóstwem emocji i zabawy! W sobotę 14 czerwca w Kortowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Sportów Wodnych i Puchar Warmii i Mazur w Kajakarstwie. W zawodach wystartowało blisko 250 zawodników. A na miejscu był nasz reporter Kuba Kostrupski. Posłuchajcie radiowej relacji!
Foto: Krzysztof Jankowski
Wyścigi kajakowe, wyścigi smoczych łodzi, na deskach SUP oraz rodzinne wyścigi na kajakach turystycznych – to konkurencje w których rywalizowano w minioną sobotę w Kortowie. Taka impreza odbyła się tu po raz drugi i – jak zapowiadają organizatorzy – nie ostatni!
To było wielkie święto sportów wodnych! Mieliśmy blisko 250 uczestników! Jezioro Kortowskie stało się miejscem ciężkiej rywalizacji, wielu radości, czasem oczywiście i porażek. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z tego, jak to wyszło”
– podsumował Maciej Piórko, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Kajakowego.
Zapraszamy do wysłuchania relacji!
Impreza sportowa odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Olsztyna oraz Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.