Najpierw porażka, potem zwycięstwo. Akademicy grali w Toruniu

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zajęli trzecie miejsce w turnieju towarzyskim Copernicus Volleyball Cup w Toruniu. Akademicy w półfinale ulegli Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3 (19:25, 21:25, 20:25). W drugim meczu pokonali CUK Anioły Toruń 3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 25:21).

Przed wyjazdem do Torunia o składu kortowskiej drużyny, oprócz grających już w poprzednich sparingach: Huberta Laseckiego, Kacpra Sienkiewicza i Szymona Pateckiego, dołączył trenujący gościnnie z zespołem Wiktor Janiszewski.

Środowy półfinał ekipa ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczęła w składzie: Jankiewicz, Jakubiszak, Siwczyk, Szerszeń, Szymendera, Sapiński, Hawryluk (libero). Choć początek każdej z trzech partii był wyrównany, to z każdą kolejną minutą w danym secie, siatkarze z Zawiercia pewnie budowali swoją przewagę. Warto nadmienić, iż drużyna Aluronu CMC ma w swoich szeregach praktycznie wszystkich kluczowych zawodników. Olsztynianie natomiast czekają na czterech zagranicznych siatkarzy, którzy biorą udział w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich i dołączą do zespołu w przyszłym tygodniu. Warta zwyciężała pewnie w każdym secie – 25:19, 25:21, 25:20, awansując do finału turnieju.

Akademikom została więc walka w meczu o trzecie miejsce. Olsztynianie zmierzyli się z gospodarzami. CUK Anioły Toruń dzień wcześniej ulegli Projektowi Warszawa 0:3. Trener Marcin Mierzejewski dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Spotkanie rozpoczęli: Jankiewicz, Sapiński, Majchrzak, Jakubiszak, Szymendera, Janiszewski, Hawryluk (libero). Z powodów osobistych, w spotkaniu nie wystąpił Nicolas Szerszeń.

Choć na początku pierwszej partii przeważali gospodarze, to z każdą kolejną akcją Indykpol grał coraz pewniej, wygrywając w końcówce 27:25. W drugiej odsłonie role się odwróciły i dzięki mniejszej ilości błędów własnych, torunianie doprowadzili do wyrównania (wygrywając minimalnie 25:23). W trzeciej partii ekipa z Kortowa ponownie na początku oddała pola rywalom. Dzięki dobrej postawie m.in. Kamila Szymendery i Jakuba Majchrzaka, w połowie seta odrobiła kilkupunktową stratę, ostatecznie zwyciężając 25:22. W czwartym secie siatkarze z Olsztyna postawili ?kropkę nad i?, pewnie zwyciężając 25:21 a w całym spotkaniu 3:1.

Pierwszy mecz zagraliśmy z bardzo dobrą drużyną, która była w pełnym składzie. Nam jeszcze brakuje kilku zawodników.  W drugim spotkaniu dobrze zagraliśmy w bloku i na zagrywce. Ten turniej to dla nas cenne doświadczenie ? cieszymy się, że udało nam się go zakończyć zwycięstwem. Na treningach wykonujemy dobrą robotę, co podkreślają nasi trenerzy. Potrzebujemy jeszcze chwili, aby być dobrze przygotowani do nadchodzącego sezonu ? powiedział po turnieju Jakub Majchrzak, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

W przyszłym tygodniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają ostatnie sparingi przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi. W piątek i sobotę (13-14.10) w Gołdapi dwukrotnie zmierzą się z Ślepskiem Malow Suwałki. Na niedzielę 15 października zaplanowano natomiast oficjalną prezentację drużyny w Galerii Warmińskiej. Start o 14:00.