Olsztyńskie futsalistki udanie zainaugurowały nowy sezon w I lidze

W swoim pierwszym spotkaniu sezonu 2023/2024 w I lidze futsalu kobiet drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn pokonała na wyjeździe aż 10-1 (3-0) Ekosport Białystok. Trzy punkty z Białegostoku przywiozły także zawodniczki AS Stomil Olsztyn. Wygrały 6-2 (2-1) z liderem grupy I Włókniarzem.

Kortowskie „Szpilki” długo czekały na inaugurację rozgrywek. Dwa pierwsze mecze na prośbę rywalek musiały przełożyć na późniejszy termin. M.in. spotkanie z młodymi zawodniczkami Akademii Sportu Stomil Olsztyn, które rywalizują też na trawie w CLJ U18.

Tak się stało, że obie drużyny rozpoczęły nowy sezon w sobotę w Białymstoku. Dziewczyny z AZS UWM High Heels Olsztyn zrobiły to w bardzo efektowny sposób. Na zwycięstwo 10-1 z Ekosportem złożyły się m.in. trzy bramki Natalii Łapińskiej i… cztery trafienia Anny Siwickiej. Po jednym golu dołożyły Weronika Dąbrowska, Aleksandra Kojadyńska i Julia Klonowska. Rywalki odpowiedziały tylko honorowym trafieniem Magdaleny Kalinowskiej.

Osobiście bardzo mnie cieszy, że potrafiłyśmy wykorzystać stałe fragmenty gry i naszą umiejętną grę zespołową. Nie wygrywały tylko indywidualne umiejętności, ale cała drużyna. Każda dziewczyna, która pojechała z nami, mogła zagrać w tym meczu i to jest bardzo istotne, że każda tę szansę otrzymała – podsumowała grająca trenerka AZS-u Aleksandra Kojadyńska.

I dodaje: „Do Białegostoku pojechałyśmy bardzo spragnione gry. Solidnie przepracowałyśmy ten okres przygotowawczy. I myślę, że warto czekać na więcej! Nie mogę się doczekać tego, co ta drużyna zaprezentuje w tym roku! Każdy mecz będzie pełen emocji. Patrzę na to bardzo pozytywnie!”.

Ekosport Białystok – AZS UWM High Heels Olsztyn 1-10 (0-3)
Kalinowska 28′ – Łapińska 10′, 20′, 33′, Siwicka 20′, 22′, 32′, 40′, Dąbrowska 24′, Kojadyńska 27′, Klonowska 39′

AZS: Wasilewska – Łapińska, Kojadyńska, Klonowska, Cwalińska. Zagrały także: Bogacka, Dąbrowska, Łobocka, Siwicka, Szymańska.

AS Stomil Olsztyn sezon rozpoczęła od wyjazdowego spotkania z aktualnym liderem tabeli I grupy I ligi – Włókniarzem Białystok. Gospodynie rozpoczęły je lepiej, bo już w trzeciej minucie prowadziły 1-0 po bramce Wiktorii Hrynieckiej. Ale jeszcze przed przerwą zawodniczkom trenera Marka Maleszewskiego udało się przegonić rywalki. Gole w końcówce pierwszej połowy strzelały Lena Szczepkowska i Wiktora Fidurska.

Po zmianie stron rozpoczęła się prawdziwa strzelanina i spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem dziewczyn z Olsztyna  6-2. A kolejne trafienia na swoim koncie zapisały: Małgorzata Milewska, Wiktoria Fidurska, Oliwia Kamińka i Blanka Żukowska.

„Mecz na samym początku nie przebiegał po naszej myśli, bo to przeciwnik zdołał pierwszy wyjść na prowadzenie. Z czasem, zapoznając się z parkietem, złapałyśmy więcej pewności i po strzeleniu dwóch bramek to my schodziłyśmy na przerwę z korzystnym wynikiem. Druga część spotkania przebiegała pod nasze dyktando. Stworzyłyśmy sobie wiele okazji i co najważniejsze, wykorzystałyśmy je, dzięki czemu, wygrałyśmy to spotkanie 6:2 i do Olsztyna wracamy z trzema punktami” – podsumowała Wiktoria Fidurska.

Jakub Kolesiński po pierwszym ligowym spotkaniu spotkał się także z trenerem Markiem Maleszewskim. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Włókniarz Białystok – AS Stomil Olsztyn 2-6 (1-2)
Wiktoria Hryniecka 3′, Weronika Piaszczyńska 27′ – Lena Szczepkowska 18′, Wiktoria Fidurska 18′, 30′, Małgorzata Milewska 26′, Oliwia Kamińska 37′, Blanka Żukowska 38′

Stomil Olsztyn: Kornelia Czasnojć, Małgorzata Milewska, Blanka Żukowska, Wiktoria Fidurska, Wiktoria Kowalczyk, Aleksandra Yeromenko, Oliwia Kamińska, Zuzanna Kowalczy, Lena Szczepkowska, Aleksandra Ziemkiewicz, Aleksandra Bączek.

Tabela: laczynaspilka.pl

Drugie spotkania w tym sezonie olsztyńskie drużyny rozegrają w niedzielę 26 listopada. Kortowskie „Szpilki” we własnej hali o 12:30 zmierzą się z Fortami Piątnica. Natomiast AS Stomil Olsztyn ponownie pojedzie do Białegostoku, gdzie o 14:00 rozpocznie mecz z Ekosportem.