Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers przegrała na stadionie w Kortowie 21:27 (7:7, 14:14, 0:0, 0:6) z Jaguars Kąty Wrocławskie. To pierwsza porażka „Jeziorowców” w obecnym sezonie Polskiej Futbol Ligi. Sobotni mecz był niezwykle zacięty i do końca trzymał w napięciu. Gospodarze nie wykorzystali okazji, by sięgnąć po trzecie zwycięstwo.

Przypomnijmy, że dwa pierwsze ligowe spotkania w 2026 roku zespół prowadzony przez Mikołaja Pawlaczyka wygrał zdecydowanie – 34:0 z Watahą Zielona Góra i 34:6 z Armią Poznań. Zajmował trzecie miejsce w tabeli PFL i był także faworytem pierwszego domowego pojedynku z Jaguars Kąty Wrocławskie.
W pierwszych dwóch kwartach świetnie prezentował się zwłaszcza Łukasz Markowski. To on był autorem pierwszego przyłożenia. Po podwyższeniu Marcina Zrady Lakersi prowadzili 7:0. Goście jednak szybko wyrównali za sprawą Jakuba Krakowiaka i Konrada Stępnia. Na początku drugiej kwarty znów błysnęli zawodnicy z Olsztyna – Adrian Dąbrowski i ponownie Łukasz Markowski. Jednak wynik 21:7 jeszcze przed przerwą zamienił się w remis 21:21. Bohaterami akcji punktowych dla zespołu z Dolnego Śląska byli Rafał Rutowicz i Fabian Paluszek.
W trzeciej kwarcie żadnej z drużyn nie udało się przechytrzyć defensywy rywali. W kolejnej także długo czekaliśmy na zdobycz punktową, ale w końcu jedną ze swoich szans wykorzystali Jaguars. Autorem przyłożenia, które – jak się później okazało – zapewniło im wygraną, był Aleksander Polaczek. W końcowych sekundach okazję do odwrócenia wyniku mieli jeszcze olsztynianie, ale zabrakło im konkretów w ofensywie. Przegrali więc 21:27.
Graliśmy naprawdę przyzwoicie, ale… popełniliśmy katastrofalną ilość błędów! Byliśmy dziś mocni, ale zabrakło wykończenia niektórych akcji. Taki jest sport. Raz się przegrywa, a raz wygrywa. Pojawiło się też kilka kontuzji. Cały czas rośniemy i się rozwijamy. To jest początek sezonu. Do każdego meczu podchodzimy tak samo – gramy swój futbol. Wierzę, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym!”
– mówił po meczu trener Lakers, Mikołaj Pawlaczyk. Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!
Szymon Świniarski rozmawiał także ze szkoleniowcem gości – Marcinem Gawroniakiem.
Kolejne spotkanie „Jeziorowcy” rozegrają także na stadionie w Kortowie. 1 maja o 13:00 zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski i liderem tabeli Polskiej Fubol Ligi – Warsaw Eagles.

RADIO UWM FM