Pierwsze zwycięstwo Stomilanek w Ekstralidze!

Aż siedmiu spotkań w swoim debiutanckim sezonie występów w Ekstralidze piłki nożnej kobiet potrzebowały Stomilanki Olsztyn, by cieszyć się z pierwszego zwycięstwa. W czwartek na stadionie przy Al. Piłsudskiego w Olsztynie pokonały 1-0 (1-0) Medyka Konin. Jedyną bramkę strzeliła Weronika Kamala.

0-0 ze Śląskiem Wrocław, 0-3 z GKS-em Katowice, 1-5 z Czarnymi Sosnowiec, 2-3 z UKS-em SMS-em Łódź, 0-5 z Górnikiem Łęczna i 0-4 z Pogonią Szczecin – tak do czwartku przedstawiał się bilans meczów olsztyńskiej drużyny w sezonie 2023/2024. Nie była więc ona stawiana w roli faworyta przed domowym spotkaniem z Medykiem Konin (choć i ten zespół w obecnych rozgrywkach radzi sobie przeciętnie – wygrał tylko dwukrotnie).

Stomilankom nie można odmówić zaangażowania. Szczególnie w drugiej połowie robiły wszystko, by nie dopuścić do wyrównania. A prowadziły od 38. minuty, gdy wynik otworzyła Weronika Kamala.

„To był ciężki mecz. Cieszę się, że po wyprowadzeniu szybkiej kontry zdobyliśmy bramkę. Medyk napierał, ale mogliśmy strzelić też na 2-0. Pokazaliśmy ogromną determinację. Duże słowa uznania dla zespołu” – mówił po meczu trener Stomilanek Dariusz Maleszewski.

Posłuchajcie też, jak spotkanie podsumował trener piłkarek Medyka Konin – Roman Jaszczak.

Stomilanki Olsztyn-Medyk Konin 1-0 (1-0)
Weronika Kamala 38′

Stomilanki: Maleah Milner – Kamila Osajkowska, Gabriela Kędzia (51′ Justyna Libera), Oliwia Silny, Wiktoria Skrzypińska, Marta Vidal, Alicja Sokołowska, Mafer Contreras, Katarzyna Kałużna (87′ Oliwia Korzec), Aleksandra Drąg, Weronika Kamala (56′ Franciele Cupertino)

Medyk Konin: Victoria Ćwik ? Oshobukola Omowumi Stella, Aleksandra Bieryło, Samantha Savoy, Grigoria Poliou, Nina Budzińska (90′ Klaudia Urna), Milica Andrić (63′ Julia Chudy), Elena Aristodemou, Oliwia Jaśniak, Patrycja Ziemba, Jelena Vujadinović

Mimo zwycięstwa, Stomilanki wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli Ekstraligi. O kolejne punkty powalczą w sobotę 14 października. O 12:00 na wyjeździe zmierzą się z Pogonią Tczew.