Postój z Nauką – 16-19.02.2026
2026-02-19
Czy powinniśmy jeść mięso? Jak działa nawigacja w samochodzie? Dlaczego po ponad 50 latach człowiek chce ponownie stanąć na powierzchni Księżyca? Na te pytania w kolejnych Postojach z Nauką odpowiadali nasi eksperci. Dr Karol Mierzejewski z Katedry Anatomii i Fizjologii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie tłumaczył także dlaczego mikroplastik jest szczególnie groźny dla trzustki.

Dr inż. Kacper Kotulak opowiada o misji Artemis i tłumaczy dlaczego człowiek chce ponownie stanąć na powierzchni Księżyca.
Dr Karol Mierzejewski (Katedra Anatomii i Fizjologii Zwierząt – Wydział Biologii i Biotechnologii UWM) o oddziaływaniu mikroplastiku na trzustkę człowieka.
Dr inż. Tomasz Krzywicki (Katedra Metod Matematycznych Informatyki – Wydział Matematyki i Informatyki UWM) tłumaczy skąd nawigacja w samochodzie wie, że za moment wjedziemy w korek.
Dr Damir Mogut (Katedra Biochemii Żywności – Wydział Nauki o Żywności UWM) o czerwonym i białym mięsie i jego znaczeniu w naszej diecie.
Postój z Nauką robimy sobie na antenie Radia UWM FM od poniedziałku do czwartku około 14:15 w audycji Podwójne Espresso.
RADIO UWM FM 