Postój z Nauką – 22-30.04.2025
2025-04-30
Komu służą i jak wpływają na światową gospodarkę wprowadzone ostatnio amerykańskie cła? Czym jest rekultywacja jezior i jakie badania prowadzą obecnie naukowcy z Katedry Inżynierii Ochrony Wód i Mikrobiologii Środowiskowej UWM? W jaki sposób wykorzystywane są tzw. metamateriały? M.in. o na te pytania w ostatnich kwietniowych Postojach z Nauką opowiadali eksperci z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Swoją opowieść o teleskopach kontynuował także dr inż. Kacper Kotulak. A dr Dominika Kotuła podzieliła się spostrzeżeniami po obejrzeniu serialu „Severance”. Posłuchajcie!
Prof. Sławomir Kulesza (Katedra Mechatroniki – Wydział Nauk Technicznych UWM) o metamateriałach.
Dr Dominika Kotuła (Katedra Literatur i Kultur Anglojęzycznych – Wydział Humanistyczny UWM) o serialu „Severance”.
Dr Tomasz Wierzejski (Katedra Rynku i Konsumpcji – Wydział Nauk Ekonomicznych UWM) o skutkach ekonomicznych nowych ceł wprowadzonych przez USA.
Prof. Renata Augustyniak-Tunowska (Katedra Inżynierii Ochrony Wód i Mikrobiologii Środowiskowej – Wydział Geoinżynierii UWM) opowiada o najnowszym projekcie naukowców z UWM związanym z rekultywacją jezior.
Dr inż. Kacper Kotulak (Centrum Diagnostyki Radiowej Środowiska Kosmicznego – Wydział Geoinżynierii UWM) kontynuuje opowieść o teleskopach.
Postój z Nauką robimy sobie na antenie Radia UWM FM od poniedziałku do czwartku około 14:15 w audycji Podwójne Espresso.