Remis Stomilanek na inaugurację nowego sezonu w Ekstralidze

Na inaugurację sezonu 2024/2025 Stomilanki Olsztyn zremisowały na wyjeździe 2-2 (1-0) z beniaminkiem Orlen Ekstraligi piłki nożnej kobiet Resovią Rzeszów. Rywalki mogą mówić o sporym szczęściu. A może po prostu były tak bardzo zdeterminowane, że udało im się wyrównać… w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry.

Choć latem w Stomilankach doszło do dużych zmian kadrowych (odeszły: Gabriela Kędzia, Kamila Osajkowska, Wiktoria Skrzypińska, Federica Dall’Ara, Olga Zubchyk, Oliwia Czarnecka i Martyna Żukowska) w okresie przygotowawaczym olsztyńska drużyna prezentowała się solidnie. Wygrała 2-1 z Lechem UAM Poznań, 3-1 ze Sportową Czwórką Radom i 2-0 z AP Orlen Gdańsk, a przegrała tylko jeden sparing – 0-2 z Pogonią Dekpol Tczew.

W grach kontrolnych nieźle prezentowały się nowe zawodniczki. A na grę w Olsztynie zdecydowały się głównie młode i niedoświadczone: Klaudia Łepska (19 lat), Kinga Puchalska (19 lat), Julia Sitarz (19 lat) i Amelia Golubska (19 lat) oraz Oliwia Ogierman (21 lat) i Amanda Turowska (23 lata). Do Olsztyna po trzech latach wróciła także Nikola Przytuła.

W niedzielnym meczu w Rzeszowie obie drużyny długo budowały swoje akcje a na pierwszą bramkę czekaliśmy aż do końca pierwszej połowy. W doliczonym czasie wynik otworzyła Amelia Golubska i Stomilanki prowadziły 1-0. Ale po zmianie stron gospodyniom szybko udało się wyrównać za sprawą Marty Miś. Olsztynianki jednak nie załamały się i nadal dążyły do tego, by z Rzeszowa wywieźć komplet punktów. I długo wydawało się, że tak właśnie będzie, bo bramkę na 2-1 strzeliła Alicja Sokołowska.

Rzeszowianki grały jednak do końca. I w… dziesiątej minucie doliczonego czasu dopięły swego. Na 2-2 trafiła Wioletta Florek zapewniając beniaminkowi Orlen Ekstraligi cenny punkt.

Posłuchajcie, jak spotkanie podsumowali na pomeczowej konferencji prasowej trenerzy obu drużyn.

Resovia Rzeszów – Stomilanki Olsztyn 2-2 (0-1)
Marta Miś 48′, Wioletta Florek 90′ – Amelia Golubska 45′, Alicja Sokołowska 74′

Stomilanki Olsztyn : Sikora – Turowska (80′ Łepska), Ogierman, Tarnowska, Libera, Golubska (65′ Rosiak), Sokołowska, Puchalska (89′ Sitarz), Marques (80′ Korzec), Kałużna, Przytuła (65′ Kamala).

Kolejne spotkanie Stomilanki rozegrają na Stadionie Miejskim w Olsztynie. Już w najbliższą niedzielę 18 sierpnia o 12:00 zmierzą się ze Skrą Ladies Częstochowa.