Seria zwycięstw przerwana. Lakersi przegrali ostatni mecz fazy grupowej

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers przegrała na wyjeździe 6-20 (0-7, 0-0, 6-6, 0-7) z Rhinos Wyszków i straciła pozycję lidera tabeli grupy północnej rozgrywek PFL2. Oznacza to, że w fazie play-off swój mecz półfinałowy rozegra na wyjeździe. A rywala Jeziorowcy poznają za tydzień, gdy zakończy się rywalizacja w grupie południowej.

Pięć spotkań i pięć zwycięstw – taką serią do niedzieli mogli pochwalić się zawodnicy kortowskiego zespołu. Ale kto obserwował domowy mecz z Rhinos (który Lakersi wygrali 13-7, decydujące punkty zdobywając w ostatniej sekundzie!), ten wiedział, że w Wyszkowie nie będzie łatwo. Rywale mieli na koncie cztery zwycięstwa i pokonanie Jeziorowców oznaczało dla nich awans na pierwsze miejsce w tabeli.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze. Po pierwszej kwarcie prowadzili 7-0. W kolejnej żadnej z drużyn nie udało się zdobyć punktów. Olsztynianie odpowiedzieli po przerwie. Przyłożenie Adriana Dąbrowskiego sprawiło, że zbliżyli się na jedno oczko. Było 6-7. Ale Rhinos szybko odpowiedzieli i przed czwartą  kwartą prowadzili znów różnicą siedmiu punktów 14-6. W końcówce meczu podwyższyli jeszcze na 20-6 i cieszyli się z wygranej, zapewniającej im możliwość rozegrania półfinałowego spotkania fazy play-off na własnym obiekcie.

To nie był nasz mecz. To nie był nasz dzień. Braki kadrowe i poważne urazy w pierwszej części meczu spowodowały, że kilku zawodników musiało grać na pozycjach, na których normalnie nawet nie trenuje… W takich warunkach ciężko myśleć o wygraniu z najmocniejszymi przeciwnikiem w grupie – podsumowali spotkanie Lakersi.

Mamy dwa tygodnie przed długą podróżą na mecz półfinałowy. To będą pracowite dwa tygodnie. Dziękujemy naszym kibicom za doping i dobre słowa. Postaramy się dać Wam jeszcze trochę radości w tym sezonie.

Posłuchajcie też jak spotkanie podsumował Krzysztof Mrówka.

A półfinałowego rywala Lakersi poznają 20 lipca. Wówczas zakończy się rywalizacja w grupie południowej PFL2. Przed ostatnią kolejką spotkań liderem jest tam drużyna Tychy Falcons. Ale ma tylko dwa punkty przewagi nad Armią Poznań i Wilkami Łódzkimi. Jeśli wygra swój ostatni mecz, to właśnie z Jeziorowcami zmierzy się w w ostatni weekend lipca.

Tabela: Polska Futbol Liga