Stomil nadal z szansą na puchar

Stomil Olsztyn wygrał wygrał na wyjeździe 3-1 (1-0) z Olimpią III Elbląg i awansował do 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Szansę na to trofeum mają także czwartoligowe rezerwy „Dumy Warmii” oraz Warmia Olsztyn. Kto jeszcze znalazł się w najlepszej szesnastce?

Trzeci zespół Olimpii Elbląg występuje obecnie w klasie okręgowej. Ale na spotkanie 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski został wzmocniony zawodnikami grającymi na co dzień w II lidze. Piotr Zajączkowski dał natomiast szansę na debiut dwóm piłkarzom. Pierwszy raz w wyjściowym składzie pierwszej drużyny zagrali: Kacper Skonieczny i Tatsuya Taguchi. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się też m.in. Kaisei Hioki, Jakub Bałdyga, Jakub Orpik, Denis Gojko, Łukasz Jakubowski i Adam Paliwoda.

I to właśnie środkowy obrońca otworzył wynik spotkania już  w 14. minucie. Wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Jeszcze przed przerwą Stomil miał kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Jedną z nich zmarnował m.in. Przemysław Klugier.

W drugiej połowie do głosu doszli gospodarze.  Do wyrównania doprowadzili w 61. minucie za sprawą Kacpra Łaszaka. Końcówka należała jednak do „biało-niebieskich”. Dwie bramki z rzutów karnych strzelili Tamaz Babunadze, i Mateusz Jońca. Obie jedenastki zostały podyktowane za zagranie ręką rywali w polu karnym.

Przyjechaliśmy tutaj po awans i to zrobiliśmy. Wiedzieliśmy przed meczem, że w Olimpii zagra paru zawodników drugoligowych i młodzież. Dlatego umiejętnie się do tego spotkania przygotowaliśmy w postaci szachowania zawodnikami. Zrobiliśmy sześć zmian. Wiadomo, że w piątek gramy już mecz z Legią II Warszawa. Nie ma czasu na odpoczynek. Zdrowie i fizyczność były bardzo ważne. Fajnie, że kibice dopisali z jednej i z drugiej strony. Miło się gra takie spotkania”

– mówił po meczu trener Stomilu Piotr Zajączkowski.

Olimpia III Elbląg – Stomil Olsztyn 1-3 (0-1)
Kacper Łaszak 61′ – Adam Paliwoda 14′, Tamaz Babunadze 70′ (karny), Mateusz Jońca 90′ (karny)

Stomil: Łukasz Jakubowski – Kacper Skonieczny (64′ Eryk Kosek), Piotr Jakubowski, Adam Paliwoda, Paweł Flis – Tatsuya Taguchi (78′ Oskar Bienenda), Przemysław Klugier, Jakub Orpik (74′ Mateusz Jońca), Denis Gojko (46′ Karol Żwir) – Jakub Bałdyga (46′ Maciej Cichocki), Kaisei Hioki (54′ Tamaz Babunadze).

Mecze 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski odbędą się w marcu. W tej rundzie zobaczymy także Stomil II Olsztyn (który pokonał 2-1 Zamek Szymbark) oraz Warmię Olsztyn (wygrała 1-0 z Polonią Iłowo). Ponadto awans wywalczyły m.in.: Concordia Elbląg, Polonia Lidzbark Warmiński, GKS Wikielec, Sokół Ostróda, Jeziorak Iława, Mrągowia Mrągowo, Start Nidzica i Znicz Biała Piska.

Już w piątek 20 września Stomil Olsztyn zagra u siebie kolejne ligowe spotkanie. O 19:45 zmierzy się z Legią II Warszawa. Przed meczem prowadzona będzie zbiórka żywności, wody, artykułów chemicznych, kosmetyków i wielu innych rzeczy potrzebnych mieszkańcom południa Polski, którzy zmagają się ze skutkami powodzi.