Stomil najsłabszym trzecioligowcem w regionie?

Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku 1-2 (1-0) z GKS-em Wikielec. To druga porażka „Dumy Warmii” w obecnym sezonie III ligi. „Biało-niebiescy” zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli grupy I. Wyżej są dwie inne drużyny z naszego regionu.

Olsztynianie liczyli w niedzielę na podtrzymanie dobrej serii na stadionie przy Al. Piłsudskiego. Wygrali tu bowiem w ostatnich tygodniach 4-3 z Unią Skierniewice i 4-1 z Wartą Sieradz. Ale w środę doznali pierwszej porażki w obecnym sezonie, ulegając na wyjeździe 1-2 Broni Radom, choć prowadzili tam 1-0.

Podobny przebieg miał mecz z lokalnym rywalem – GKS-em Wikielec. Na prowadzenie gospodarzy w 42. minucie wyprowadził Tamaz Babunadze. Trafił do bramki z bliskiej odległości, wykorzystując precyzyjne podanie od Piotra Łysiaka. W drugiej połowie pomocnik do asysty dopisał sobie niestety w statystykach żółtą kartkę. Bardziej bolesne dla kibiców i drużyny było jednak to, że otrzymał ją za zagranie piłki ręką w polu karnym. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Takiej okazji nie zmarnował Brazylijczyk João Criciúma.

Goście wyrównali zasłużenie, bo po przerwie często zapędzali się pod bramkę Łukasza Jakubowskiego. W końcówce udało im się jeszcze raz pokonać młodego zawodnika. Zwycięstwo zapewnił im gol Mateusza Szmydta.

Jest nas bardzo mało! Powtarzam to od kilku tygodni. Owszem – wygrywaliśmy. Balonik był pompowany. Nie narzekam na zawodników, których mam. Ale potrzebujemy konkretów na trzech pozycjach, abyśmy mogli robić dobre zmiany” – tłumaczył na konferencji trener Piotr Zajączkowski.

Stomil Olsztyn – GKS Wikielec 1-2 (1-0)
Tamaz Babunadze 42′ – João Criciúma 74′ (karny), Mateusz Szmydt 86′

Stomil Olsztyn: Łukasz Jakubowski – Piotr Jakubowski, Paweł Flis, Adam Paliwoda, Mateusz Jońca (68′ Kacper Sionkowski) – Jakub Fronczak (71′ Mateusz Pajdak), Piotr Łysiak, Karol Żwir, Denis Gojko – Tamaz Babunadze, Jakub Karpiński (85′ Jakub Orpik).

GKS Wikielec: Włodarczyk – Jankowski (72′ Androshchuk), Kuban, Kacperek, Krasouski, Rajski, Ostrowski (59′ Rojek), Jajkowski (84′ Kwiatkowski), Kirss (59′ Szmydt), Kondracki, Augusto

Kolejne spotkanie Stomil rozegra w sobotę 31 sierpnia. O 17:00 na wyjeździe zmierzy się z Mławianką Mława. Natomiast GKS Wikielec, który dzięki wygranej w Olsztynie awansował na trzecie miejsce w tabeli, już w piątek o 19:00 na własnym boisku zmierzy się z Pelikanem Łowicz. O tej samej porze rozpocznie się mecz trzeciej z trzecioligowych drużyn z naszego regionu. Polonia Lidzbark Warmiński w Suwałkach zagra z Wigrami.