Title

Artist

Stomil w finale baraży!

Napisane przez dnia

Stomil Olsztyn wygrał na własnym boisku 3-1 (2-0) z Wisłą Puławy i zagra w finale baraży o awans do Fortuna 1 Ligi. Drużyna Szymona Grabowskiego zagrała bardzo dobre spotkanie i dała dużo radości swoim kibicom, licznie zgromadzonym na trybunach „Estadio da gruz”.

Olsztynianie nie byli murowanym faworytem środowego meczu. W tym sezonie dwukrotnie przegrywali bowiem z drużyną prowadzoną przez Mariusza Pawlaka (wiosną aż 0-3 na własnym obiekcie). Ale od początku mieli przewagę. Świetnej okazji nie wykorzystał Piotr Kurbiel. Ale kilka minut później po wrzutce z prawej strony boiska Macieja Spychały, świetnie głową uderzył kapitan „biało-niebieskich” Karol Żwir i po kwadransie gry było 1-0. Gospodarze dużo zagrożenia stwarzali po stałych fragmentach gry. I właśnie po wrzutce z rzutu rożnego w 26. minucie na 2-0 podwyższył Marcin Stromecki.

Po przerwie do głosu na moment doszli zawodnicy Wisły. Stworzyli kilka groźnych sytuacji. A w 58. minucie po zagraniu ręką jednego z obrońców Stomilu, sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykonywaną przez Adriana Paluchowskiego obronił Jakub Mądrzyk, ale przy dobitce był bezradny. Goście poczuli, że mogą jeszcze wrócić do walki o awans. Ale szybko zostali skarceni. Na 3-1 trafił Hubert Sadowski wykorzystując fantastyczne podanie od Stromeckiego.

Wisła kończyła mecz w dziesiątkę, bo drugą żółtą a w konsekwencji tego czerwoną kartką za dyskusję z arbitrem ukarany został Łukasz Wiech. Puławianie próbowali jeszcze gonić wynik, ale nic nie wskórali. Stomil wygrał 3-1 i o awans do Fortuna 1 Ligi powalczy w niedzielę 11 czerwca o 15:30 na własnym boisku z Motorem Lublin (który pokonał po dogrywce 2-1 Kotwicę Kołobrzeg).

Posłuchajcie, co po środowym meczu powiedzieli trenerzy: Mariusz Pawlak i Szymon Grabowski.