Title

Artist

Stomil wygrał w Jastrzębiu

Napisane przez dnia

Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe 2-1 (1-1) z GKS-em Jastrzębie i po dwóch kolejkach nowego sezonu zajmuje ósme miejsce w tabeli II ligi. Bramki dla „Dumy Warmii” strzelili: Piotr Kurbiel i wprowadzony po przerwie Bartosz Florek. O kolejne punkty drużyna Patryka Czubaka powalczy już w sobotę.

Inauguracja nowego sezonu dla obu ekip nie była udana. Stomil na własnym boisku przegrał niespodziewanie 1-2 z Zagłębiem II Lubin. Natomiast zespół z Jastrzębia – także u siebie – tylko zremisował bezbramkowo ze Stalą Stalowa Wola. Trudno było zatem wskazać faworyta poniedziałkowej rywalizacji. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania olsztyński klub poinfomował o powrocie Igora Kośmickiego. Obrońca Korony Kielce ponownie został wypożyczony z klubu Ekstraklasy. Natomiast na przedmeczowej rozgrzewce urazu doznał przewidywany do wyjściowej jedenastki Bartosz Waleńcik.

Lepiej w mecz weszli gospodarze. Już w jedenastej minucie wynik otworzył Farid Ali. Ale „biało-niebiescy” szybko odpowiedzieli akcją, którą w polu karnym pewnym strzałem wykończył Piotr Kurbiel. Do przerwy utrzymał się wynik 1-1, choć przyznać trzeba, że to drużyna ze Śląska prezentowała się lepiej. Jej przewaga wzrosła jeszcze na początku drugiej połowy. Ale olsztynianie dobrze się bronili i wyczekiwali swojej okazji do skarcenia rywala. Zwycięstwo zapewniła im akcja zmienników. Zaledwie cztery minuty po wejściu na boisko Tomasz Bała zagrał szybką piłkę do Bartosza Florka, a ten uderzeniem z linii pola karnego trafił na 2-1.

Posłuchajcie, jak spotkanie ocenili trenerzy obu drużyn.

31 lipca 2023 – Jastrzębie Zdrój (Stadion Miejski)
GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) – Stomil Olsztyn 1-2 (1-1)
Farid Ali 11′ – Piotr Kurbiel 20′, Bartosz Florek 75′

Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Jakub Siga, Filip Kozłowski, Jewhenij Zacharczenko, Adrian Tymiński – Farid Ali (73′ Konrad Kargul-Grobla), Jo?o Guilherme, Kamil Jadach, Wojciech Katus (46′ Karol Fietz), Szymon Kiebzak – Kacper Zych (73′ Szymon Gołuch).

Stomil: Miłosz Garstkiewicz – Filip Wójcik (46′ Łukasz Szramowski), Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Lukáš Kubáň, Michał Karlikowski (62′ Radosław Tuleja) – Karol Żwir, Michal Bezpalec, Marcin Stromecki (46′ Igor Kośmicki), Hubert Krawczun (71′ Bartosz Florek) – Piotr Kurbiel (71′ Tomasz Bała).

Żółte kartki: Krawczun, Sadowski, Bała, Szabaciuk.

Po dwóch kolejkach nowego sezonu Stomil Olsztyn zajmuje ósme miejsce w tabeli II ligi. O kolejne punkty powalczy już w sobotę 5 sierpnia. O 17:00 na własnym boisku zmierzy się z Pogonią Siedlce.