Stomil wygrał z Chojniczanką

Stomil Olsztyn wygrał drugi mecz pod wodzą nowego trenera Janusza Bucholca. „Duma Warmii” dzięki bramkom Filipa Wójcika i Michala Bezpalca pokonała na własnym boisku 2-1 (2-0) Chojniczankę Chojnice. A szkoleniowiec całe spotkanie oglądał z trybun (to kara za czerwoną kartkę sprzed tygodnia).

Choć klub odwołał się od wspomnianej kartki, trener Stomilu Olsztyn Janusz Bucholc został zdyskwalifikowany przez Komisję Dyscyplinarną PZPN aż na dwa mecze. Na ławce zastąpił go więc asystent Grzegorz Lech.

W wyjściowym składzie na niedzielne spotkanie doszło tylko do jednej zmiany. Od pierwszej minuty na boisku pojawił się bohater poprzedniego meczu – Michał Karlikowski. Wynik już 14. minucie strzałem z linii pola karnego otworzył Filip Wójcik. A tuż przed przerwą na 2-0 podwyższył Michał Bezpalec. Czeski pomocnik świetnie odnalzł się w jedenastce po rzucie rożnym i strzałem w długi róg pokonał Damiana Primela.

W drugiej połowie gospodarze oddali inicjatywę rywalom. I mogło się to skończyć źle. Na szczęście Chojniczankę stać było tylko na honorowe trafienie. Michał Karlikowski sfaulował w polu karnym Grzegorza Szymusika, a jedenastkę na bramkę zamienił Tomasz Mikołajczak.

„Cieszymy się, że po meczu w Stalowej Woli poszliśmy za ciosem i odnieśliśmy kolejne zwycięstwo. Drużyna zasłużyła na nie. Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Wielki szacunek dla zawodników, że zostawili dużo zdrowia i serducha na boisku” – mówił po spotkaniu Grzegorz Lech. I dodał: „W klubie są ambitni ludzie i chcemy grać o jak najwyższe cele. Natomiast też stąpamy twardo po ziemi. Skupiamy się na każdym kolejnym treningu i meczu.”

Posłuchajcie też, co po meczu powiedział Filip Wójcik.

Stomil: Łukasz Jakubowski – Filip Wójcik, Filip Szabaciuk, Igor Kośmicki, Lukáš Kubáň (46′ Hubert Sadowski), Michał Karlikowski – Karol Żwir (82′ Y?dai Shinonaga), Michal Bezpalec, Łukasz Szramowski (87′ Filip Laskowski), Hubert Krawczun (67′ Marcin Stromecki) – Piotr Kurbiel (46′ Tomasz Bała).

Chojniczanka: Damian Primel – Czesław Raburski (59′ Sebastian Szczytniewski), Sebastian Golak, Andrias Edmundsson, Grzegorz Szymusik – Antoni Prałat, Ariel Borysiuk (67′ Błażej Szczepanek), Damian Nowacki (46′ Oskar Paprzycki), Tomasz Mikołajczak, Peter Kolesár (46′ Dominik Banach) – Piotr Giel (46′ Marcin Kozina).

Żółte kartki: Kośmicki, Kubáň, Wójcik – Golak.

Po siedmiu kolejkach nowego sezonu Stomil Olsztyn z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli II ligi. Ale do lidera Zagłębia II Lubin traci tylko cztery oczka. O kolejne zwycięstwo powalczy także na własnym boisku. W poniedziałek 11 września o 18:30 zmierzy się z KKS-em Kalisz.