Stomil wygrywa w trenerskim debiucie Janusza Bucholca

Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe 1-0 (0-0) ze Stalą Stalowa Wola i awansował na dwunaste miejsce w tabeli II ligi. Na ławce trenerskiej „Dumy Warmii” zadebiutował Janusz Bucholc. I tchnął nowego ducha w drużynę, która przełamała się po serii spotkań bez zwycięstwa.

Tylko pięć dni miał na przygotowanie zespołu do kolejnego spotkania nowy trener „biało-niebieskich”. Nie zdecydował się na rewolucje w składzie czy ustawieniu na boisku. Do wyjściowej jedenastki wrócili: Michal Bezpalec i Piotr Kurbiel. Mecz był bardzo wyrównany. Obie strony stworzyły sobie w pierwszej połowie po kilka sytuacji pod bramką rywala. Jednak zawodnikom brakowało skuteczności. Dobrze między słupkami spisywali się też Mikołaj Smyłek i młody Łukasz Jakubowski.

Po przerwie trener Bucholc zdecydował się na jedną zmianę. Radosława Tuleję zastąpił Michał Karlikowski. I to właśnie on pięknym strzałem z pola karnego dał „Dumie Warmii” drugie zwycięstwo w sezonie. Gospodarze próbowali jeszcze wyrównać, ale nie udało im się pokonać Jakubowskiego. I Stomil przywiózł do Olsztyna komplet punktów.

Posłuchajcie, co po meczu powiedzieli trenerzu obu drużyn.

26 sierpnia 2023 – Stalowa Wola (stadion PCPN)
Stal Stalowa Wola – Stomil Olsztyn 0-1 (0-0)
Michał Karlikowski 59′

Stal: Mikołaj Smyłek – Jakub Kowalski, Piotr Rogala, Jakub Banach, Łukasz Seweryn – Dominik Kościelniak (85′ K?sei Iwao), Michał Mydlarz (85′ Olivier Sukiennicki), Bartosz Pioterczak, Adam Imiela (64′ Jakub Górski) – Kacper Chełmecki (85′ Bartosz Wiktoruk), Lucjan Klisiewicz.

Stomil: Łukasz Jakubowski – Filip Wójcik (86′ Filip Laskowski), Filip Szabaciuk, Igor Kośmicki, Lukáš Kubáň, Radosław Tuleja (46′ Michał Karlikowski) – Karol Żwir (87′ Y?dai Shinonaga), Michal Bezpalec, Łukasz Szramowski, Hubert Krawczun (77′ Marcin Stromecki) – Piotr Kurbiel (62′ Tomasz Bała).

Żółte kartki: Klisiewicz, Górski – Kośmicki, Szabaciuk.

Po sześciu kolejkach sezonu 2023/2024 Stomil zajmuje dwunaste miejsce w tabeli II ligi. Wygrał dwa spotkania, jedno zremisował i trzykrotnie schodził z boiska pokonany. O kolejne punkty powalczy w niedzielę 3 września. O 17:00 na własnym boisku zmierzy się z Chojniczanką Chojnice.