Stomil za słaby na Puchar Polski

Już na rundzie wstępnej swoją przygodę z Pucharem Polski w sezonie 2023/2024 zakończył Stomil Olsztyn. „Duma Warmii” nie wykorzystała atutu własnego boiska i wsparcia kibiców przegrywając 1-2 (1-1) z innym drugoligowcem – Radunią Stężyca. Fani mogą czuć się bardzo zawiedzeni postawą drużyny.

Trener Patryk Czubak zdecydował się na dość eksperymentalne zestawie składu na środowy mecz. W wyjściowej jedenastce zabrakło m.in.: Miłosza Garstkiewicza, Michała Karlikowskiego, Michala Bezpalca, Karola Żwira, Huberta Krawczuna i Piotra Kurbiela. Szansę występu od pierwszej minuty otrzymali natomiast: 16-letni bramkarz Łukasz Jakubowski, Radosław Tuleja, Filip Laskowski, Kacper Kondracki, Bartosz Florek i Tomasz Bała. Aż tak bardzo nie ryzykował natomiast trener Radunii i od pierwszych minut widać było, że goście na boisku w Olsztynie czuli się zdecydowanie lepiej.

Już w trzeciej minucie mogło być 1-0 dla Radunii. Ale piłka po strzale Bartosza Bartkowiaka trafiła w słupek. Ten sam zawodnik otworzył jednak wynik spotkania pięć minut później, wykorzystując błąd obrony Stomilu. Choć obraz gry bardzo się nie zmienił, jeszcze w pierwszej połowie gospodarzom udało się wyrównać. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne wrzucił Radosław Tuleja a na listę strzelców wpisał się Igor Kośmicki.

Po przerwie na boisku pojawili się: Żwir, Bezpalec, Krawczun, Karlikowski i Stromecki. Olsztynianie grali lepiej, ale nie przełożyło się to już na zdobycz bramkową. Gola na 2-1 strzelili natomist zawodnicy ze Stężycy. A konkretnie Michał Biskup, dobijając piłkę po niepewnej interwencji Jakubowskiego. I to Radunia powalczy o Puchar Polski. A Stomilowi została już tylko rywalizacja w II lidze.

Posłuchajcie, jak środowy mecz podsumowali trenerzy: Szymon Hartman i Patryk Czubak.

9 sierpnia 2023 – Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn – Radunia Stężyca 1-2 (1-1)
Igor Kośmicki 44′ – Bartosz Bartkowiak 8′, Michał Biskup 73′

Stomil: Łukasz Jakubowski – Filip Wójcik (65′ Michał Karlikowski), Filip Szabaciuk (46′ Michal Bezpalec), Hubert Sadowski, Igor Kośmicki, Radosław Tuleja – Bartosz Florek, Filip Laskowski (65′ Marcin Stromecki), Łukasz Szramowski, Kacper Kondracki (46′ Hubert Krawczun) – Tomasz Bała (46′ Karol Żwir).

Radunia: Adrian Odyjewski – Szymon Nowicki, Tomasz Dejewski, Maciej Dampc, Jonatan Straus – Nikodem Potrac (64′ Bartłomiej Kasprzak), Wojciech Łuczak (66′ Patryk Mularczyk), Dmytro Baszłaj (46′ Paweł Czajkowski), Bartosz Bartkowiak, Adam Płotka (46′ Hubert Zwoźny) – Mateusz Kuzimski (66′ Michał Biskup).

Żółte kartki: Szramowski, Stromecki, Sadowski, Żwir – Straus, Bartkowiak, Kasprzak.

W najbliższą niedzielę 13 sierpnia Stomil Olsztyn na wyjeździe zmierzy się z liderem tabeli II ligi – Wisłą Puławy. Spotkanie rozpocznie się o 17:00. Po trzech ligowych kolejkach „Duma Wamii” zajmuje dziesiąte miejsce.