Stomil znów zawiódł. Bez punktów wraca z Krakowa

Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe 1-2 (0-1) z Hutnikiem Kraków i spadł na trzynaste miejsce w tabeli II ligi. Po dziewięciu kolejkach nowego sezonu „Duma Warmii” ma już na koncie pięć porażek. Drużynę prowadzoną przez Janusza Bucholca tylko punkt dzieli od strefy spadkowej…

Do Krakowa Stomil pojechał bez pauzującego za kartki Igora Kośmickiego. Po bardzo słabym domowym spotaniu z KKS-em Kalisz (przegranym przez „biało-niebieskich” 0-3) szkoleniowiec zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce. Na ławce rezerwowych usiedli: Piotr Kurbiel, Hubert Krawczun i Michał Karlikowski a ich miejsce w składzie zajęli: Tomasz Bała, Y?dai Shinonaga i Radosław Tuleja. Nie przyniosło to jednak zamierzonego efektu…

Hutnik – choć nie należy do czołowych ekip II ligi – kontrolował mecz niemal przez 90 minut. Prowadzenie gospodarzom w 21. minucie dał pięknym strzałem z dystansu Miłosz Drąg. I trzeba tu mocno skarcić olsztyński zespół, bo zawodnicy z Krakowa już wcześniej próbowali uderzać dokładnie z tego samego miejsca. Bodajże trzecia próba okazała się skuteczna. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Stomil dobrze wszedł w drugą połowę meczu. I wykorzystał niezły fragment gry. W jednym z kontrataków Hubert Krawczun (wprowadzony na boisko za Karola Żwira) zagrał prostopadle do Łukasza Szramowskiego a ten świetnie dośrodkował z prawej strony do czekającego w polu karnym Tomasza Bały. Napastnik nie miał problemu z wykończeniem akcji, trafiając na 1-1. Olsztynianie próbowali przycisnąć rywala i wykorzystać moment jego słabości. Ale – jak wiele razy w tym sezonie – brakowało im jakości w ofensywie. A Hutnik czekał na swoje okazje. I… doczekał się w końcówce spotkania. Lewym skrzydłem szarpnął Deniss Rakels i wrzucił piłkę na głowę Marcina Wróbla, który ustalił wynik meczu na 2-1.

Posłuchajcie, co po spotkaniu powiedzieli trenerzy obu drużyn – Janusz Bucholc i Bartłomiej Bobla.

17 września 2023, 13:00 – Kraków (Stadion Miejski Hutnik Kraków)
Hutnik Kraków – Stomil Olsztyn 2-1 (1-0)
Miłosz Drąg 21′, Marcin Wróbel 82′ – Tomasz Bała 49′

Hutnik: Wiktor Kaczorowski – Kamil Głogowski, Dawid Kubowicz, Kamil Wenger, Jakub Marcinkowski (78′ Michał Głogowski) – Deniss Rakels, Miłosz Drąg, Dominik Zawadzki, Marcin Budziński (78′ Krzysztof Świątek), Patryk Kieliś – Krystian Lelek (68′ Marcin Wróbel).

Stomil: Łukasz Jakubowski – Filip Wójcik (66′ Michał Karlikowski), Bartosz Waleńcik, Hubert Sadowski, Lukáš Kubáň, Radosław Tuleja (33′ Filip Szabaciuk) – Karol Żwir (46′ Hubert Krawczun), Michal Bezpalec, Łukasz Szramowski (66′ Marcin Stromecki), Y?dai Shinonaga – Tomasz Bała (73′ Piotr Kurbiel).

Żółte kartki: Zawadzki, K.Głogowski, Kubowicz, Rakels – Szramowski, Shinonaga, Sadowski.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra na własnym boisku. W sobotę 23 września o 18:00 zmierzy się z zamykającą tabelę II ligi Sandecją Nowy Sącz.