Stomilanki Olsztyn blisko niespodzianki w starciu z mistrzyniami Polski

W zaległym spotkaniu czwartej kolejki Orlen Ekstraligi piłki nożnej kobiet Stomilanki Olsztyn przegrały na własnym boisku 1-2 (1-1) z Pogonią Szczecin. Niewiele jednak brakowało, by drużyna prowadzona przez Dariusza Maleszewskiego sprawiła dużą niespodziankę. Aktualne mistrzynie Polski decydującą o zwycięstwie bramkę strzeliły bowiem dopiero w doliczonym czasie gry.

Zespół ze Szczecina w obecnym sezonie także należy do czołowych ekip najwyższej klasy rozgrywkowej. Choć w październiku przegrał już niespodziewanie na własnym boisku z UKS-em SMS Łódź. Do Olsztyna przyjechał lekko osłabiony, ale i tak w środę dominował na boisku niemal przez cały mecz. Prowadzić mógł już od piątej minuty, ale Kornelii Okoniewskiej zabrakło precyzji i szczęścia. Po jej strzale piłka odbiła się jedynie od poprzeczki. Wynik w 30. minucie otworzyła jednak Karolina Łaniewska. Gospodynie swoich szans szukały głównie w kontratakach. Jeden z nich okazał się skuteczny. Tuż przed przerwą na 1-1 trafiła bowiem Bruna Marques.

W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił. Na boisku dominowały gościnie, a olsztynianki skupiały się na obronie dobrego wyniku. Nie udało im się to jednak, bo w czwartej minucie doliczonego czasu gry idealne dośrodkowanie Emilii Zdunek z rzutu wolnego precyzyjnym strzałem głową wykończyła Karolina Łaniewska, zapewniając swojej drużynie cenne trzy punkty. Pogoń awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Stomilanki natomiast wciąż zajmują dziewiątą pozycję.

Stomilanki Olsztyn – Pogoń Szczecin 1-2 (1-1)
Bruna Marques 44′ – Karolina Łaniewska 30′, 90′

Stomilanki: Ewa Sikora, Karolina Taranowska, Julia Sitarz, Alicja Sokołowska, Justyna Libera, Amelia Golubska, Adrianna Rosiak, Kinga Puchalska (80’ Weronika Kamala), Katarzyna Kałużna (90’ Klaudia Łepska), Tabatha Santos Da Silva, Bruna Marques (77’ Tatiana Hawkins-Dabney)

Pogoń Szczecin: Anna Palińska – Alicja Dyguś (69′ Natalia Oleszkiewicz), Kinga Bużan, Julia Brzozowska, Weronika Szymaszek (59′ Agnieszka Garbowska) – Alexis Legowski (59′ Luana Zajmi), Emilia Zdunek, Karolina Łaniewska, Zofia Giętkowska, Jaylen Crim – Kornelia Okoniewska.

Kolejne spotkanie Stomilanki Olsztyn rozegrają dopiero 3 listopada. O 12:00 na wyjeździe zmierzą się z UKS-em SMS Łódź.