Stomilanki rozbite w Sosnowcu. Bolesne… 0-12!

Stomilanki Olsztyn będą chciały jak najszybciej zapomnieć o wyjazdowym spotkaniu trzeciej kolejki sezonu 2024/2025 w Orlen Ekstralidze piłki nożnej kobiet. Drużyna Dariusza Maleszewskiego przegrała aż… 0-12 (0-3) z liderkami tabeli – Czarnymi Sosnowiec.

Sobotnie rywalki olsztyńskiego zespołu fantastycznie rozpoczęły nowe rozgrywki. Wygrały bowiem 5-0 z Pogonią Dekpol Tczew i 6-0 z Rekordem Bielsko-Biała. I choć Stomilanki także nie doznały dotąd porażki (zremisowały na wyjeździe 2-2 z Resovią Rzeszów i pokonały 3-2 Skrę Ladies Częstochowa), mogły obawiać się wyprawy do Sosnowca.

Po pierwszej połowie przegrywały już 0-3. Wynik w szóstej minucie otworzyła Patrycja Sarapata. A jeszcze przed przerwą Ewę Sikorę pokonały Natalia Chudzik i Klaudia Miłek. Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się jednak dopiero w drugiej połowie. Bardzo dobrze zaprezentowały się m.in. zmienniczki: Zofia Burzan (bramka), Amelia Chmura (dwa gole) i Zuzanna Grzywińska (hat-trick). Na wynik 12-0 złożyły się także trafienia Karliny Miksone, Pauliny Piksy oraz Patrycji Sarapaty.

Stomilanki zatem nie zdały trudnego egzaminu… W defensywie zagrały katastrofalnie. A może po prostu założenia taktyczne na to spotkanie były bardzo nietrafione?

KKS Czarni Antrans Sosnowiec – Stomilanki Olsztyn 12-0 (3-0)
Patrycja Sarapata 6′, 84′, Natalia Chudzik 29′, Klaudia Miłek 32′, Amelia Chmura 53′, 81′, Karlina Miksone 57′ (karny), Paulina Piksa 61′ (karny), Zuzanna Grzywińska 69′, 82′, 86′, Zofia Burzan 79′

Stomilanki : Ewa Sikora – Oliwia Ogierman, Amelia Golubska (73’ Weronika Kamala), Karolina Taranowska (73’ Klaudia Łepska), Alicja Sokołowska (46’ Julia Sitarz), Amanda Turowska, Justyna Libera, Adriana Rosiak, Katarzyna Kałużna, Kinga Puchalska (73’ Nikola Przytuła), Bruna Marques (73’ Zuzanna Karwacka) .

Po sobotniej porażce Stomilanki spadły na szóste miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi. Na koncie mają cztery punkty. Ich bilans bramkowy to 5-16. W najbliższy weekend miały na własnym boisku zmierzyć się z mistrzyniami Polski. Mecz z Pogonią Szczecin został jednak przełożony na 23 października. Zatem o kolejne ligowe punkty powalczą dopiero w połowie września – na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.