Stomilanki w kolejnej rundzie Pucharu Polski

W spotkaniu 1/32 finału Pucharu Polski Stomilanki Olsztyn wygrały na wyjeździe 2-0 (0-0) z KS Nowy Świt Górzno. Bramki dla drużyny Dariusza Maleszewskiego strzeliły w drugiej połowie Katarzyna Kałużna i Wiktoria Skrzypińska. W kolejnej rundzie olsztynianki zmierzą się z Wandą Nowa Huta (Kraków).

Występujące od tego sezonu w Ekstralidze piłki nożnej kobiet Stomilanki były zdecydowanymi faworytkami środowego meczu. Rywalki na co dzień grają w II lidze. Ale kibice w Górznie aż do 60 minuty mogli wierzyć w to, że ich drużyna sprawi niespodziankę. Dzielnie się broniła, choć podopieczne trenera Maleszewskiego często dochodziły do sytuacji strzeleckich. Warto podkreślić, że szkoleniowiec dał odpocząć kilku zawodniczkom podstawowego składu (m.in. amerykańskiej bramkarce Milner i brazylijskiej napastniczce Fran).

Wynik po godzinie gry otworzyła Katarzyna Kałużna. A dwadzieścia minut później na 2-0 podwyższyła Wiktoria Skrzypińska.

Spokojnie można powiedzieć, że ten mecz kontrolowaliśmy. Było to spotkanie bez większych emocji. Cieszymy się, że wygraliśmy i awansowaliśmy do kolejnej rundy – podsumował krótko trener Maleszewski.

KS Nowy Świt Górzno – Stomilanki Olsztyn  0-2 (0-0)
Katarzyna Kałużna 61′, Wiktoria Skrzypińska 81′

Stomilanki: Krajewska – Taranowska (60’ Kędzia), Silny, Skrzypińska, Libera, Osajkowska, Sokołowska, Drąg (84’ Vidal), Kamala (60’ Contreras), Kałużna, Cupertino (76’ Korzec).

Do kolejnej rundy Pucharu Polski nie awansowały natomiast zawodniczki AS Stomil Olsztyn. Na własnym boisku przegrały w środę aż  1-5 ze Skrą Częstochowa. Stomilanki w 1/16 finału zmierzą się z Wandą Nowa Huta (Kraków). A już w najbliższą niedzielę 12 listopada rozegrają kolejne spotkanie w Orlen Ekstralidze. O 13:00 na wyjeździe zmierzą się z AZS-em UJ Kraków.