Title

Artist

Stomilanki znów rozbite na własnym stadionie

Napisane przez dnia

Stomilanki Olsztyn przegrały na własnym boisku 0-4 (0-2) z walczącą o mistrzostwo Polski Pogonią Szczecin. To już czternasta porażka drużyny prowadzonej przez Dariusza Maleszewskiego w obecnym sezonie. W tabeli Orlen Ekstraligi wciąż zajmuje ostatnie miejsce.

Po zaskakującym, ale jak najbardziej zasłużonym wyjazdowym zwycięstwie 1-0 z Górnikiem Łęczna, w niedzielę Stomilanki czekało bardzo trudne zadanie. Mierzyły się bowiem z wiceliderkami tabeli. Pogoń ostatnio jednak była w dołku. Przegrała bowiem trzy kolejne spotkania – ze Śląskiem Wrocław, GKS-em Katowice i Czarnymi Sosnowiec.

W Olsztynie zawodniczki trenera Piotra Łęczyńskiego zagrały bardzo skutecznie. Już w trzeciej minucie wyszły na prowadzenie po tym, jak rzut karny wykorzystała kapitan drużyny – Emilia Zdunek. Na 2-0 podwyższyła pół godziny później Kornelia Okoniewska i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron gospodynie momentami potrafiły dominować na boisku i zamknąć rywalki w ich polu karnym. Ale brakowało im pomysłu na wykończenie akcji lub zwyczajnie umiejętności. Za to zespół ze Szczecina jeszcze dwukrotnie cieszył się po… kolejnych trafieniach Zdunek i Okoniewskiej i wygrał pewnie 4-0.

Wygraliśmy zasłużenie. Od początku to my narzuciliśmy rytm grania, chociaż w drugiej połowie przez pewien fragment gospodynie złapały piłkę i ciężko było nam wyjść ze swojej połowy. Ale w przeciwieństwie do poprzednich meczów dzisiaj byliśmy skuteczni w polu karnym. Mogliśmy tych bramek nawet strzelić więcej – podkreślał trener Pogoni Szczecin.

A jak ocenia niedzielne rywalki?

Biorąc pod uwagę liczbę punktów, które Stomilanki zdobyły w tym sezonie – to najsłabsza drużyna w lidze. Natomiast za poprzedni mecz wygrany w Łęcznej i wiele fragmentów tego spotkania należą się duże słowa uznania. Życzymy powodzenia, bo to ambitny i chyba najmłodszy zespół w lidze. Życzymy powodzenia Stomilankom!

Z Piotrem Łęczyńskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu Stomilanki zajmują ostatnie miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi piłki nożnej kobiet. Tracą siedem punktów do pozycji gwarantującej utrzymanie. W sobotę 27 kwietnia o 12:00 na wyjeździe zmierzą się z przedostatnią drużyną rozgrywek – Medykiem Konin.