Stomilanki znów rozbite w Orlen Ekstralidze

Po prawie miesięcznej przerwie do rywalizacji w Orlen Ekstralidze piłki nożnej kobiet wróciły Stomilanki Olsztyn. Zawodniczki trenera Dariusza Maleszewskiego chciały podnieść się po kompromitującej wyjazdowej porażce 0-12 z Czarnymi Sosnowiec. Niestety na własnym boisku zostały rozbite także przez dużo słabszą drużynę AP Orlen Gdańsk. Na stadionie przy Al. Piłsudskiego przegrały 1-4 (0-3).

Przed niedzielnym spotkaniem oba zespoły miały na koncie po cztery punty. Olsztyniankom brakowało jednak rytmu meczowego. Dwa spotkania – z Pogonią Szczecin i Śląskiem Wrocław – zostały bowiem przełożone na październik. Wydawało się, że powrót do grania po miesięcznej przerwie właśnie z młodą drużyną z Gdańska, będzie dla nich łatwiejszy. Rywalki jednak już w pierwszej połowie pokazały swoją wyższość.

Warto dodać, że w połowie września do zespołu, który w poprzednim sezonie debiutował w Orlen Ekstralidze i utrzymanie zapewnił sobie w ostatniej kolejce – przegrywając właśnie z AP Orlen Gdańsk – dołączyła była zawodniczka klubu z Trójmiasta. To Amerykanka Tatiana Dabney, która ma wzmocnić siłę ofensywną Stomilanek.

Wynik meczu w piętnastej minucie otworzyła Oliwia Łapińska. Kwadrans później prowadzenie gdańszczanek podwyższyła Klaudia Fabova. A jeszcze przed przerwą na 3-0 trafiła Jolanta Siwińska. Stomilanki odpowiedziały po zmianie stron. Ale stać było je tylko na jednego gola. Jego autorką była Tabatha Santos Da Silva. Po faulu na niej podyktowany został także rzut karny, ale nie został wykorzystany…  Gospodynie przegrały ostatecznie 1-4, bo w doliczonym czasie gry bramkę strzeliła Angelika Kołodziejek.

Stomilanki Olsztyn – AP Orlen Gdańsk 1-4 (0-3)
Tabatha Santos Da Silva 56′ – Oliwia Łapińska 15′, Klaudia Fabova 29′, Jolanta Siwińska 35′, Angelika Kołodziejek 90′

Stomilanki: Sikora – Łepska (46’  Turowska), Ogierman, Taranowska, Libera, Golubska, Kałużna (88’  Tyczyńska), Sokołowska, Sitarz (46’  Marques), Rosiak (75’  Korzec), Puchalska (46’  Tabatha Santos Da Silva).

Stomilanki spadły na dziewiątą pozycję w tabeli Orlen Ekstraligi piłki nożnej kobiet. Niebezpiecznie zbliżają się do strefy spadkowej. Kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę 29 września. O 12:00 na wyjeździe zmierzą się z Górnikiem Łęczna.