Chcesz zdobyć dodatkowe kompetencje i w przyszłości związać się z wojskiem? Jeśli studiujesz, masz taką szansę! Trwają zapisy w VIII edycji programu Szkoła Legii Akademickiej. Uczestniczy w nim także Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Dlaczego warto skorzystać z tej szansy? W naszym studiu opowiadali o tym: prof. Wiesław Bolesław Łach z Wydziału Humanistycznego UWM i ppor. Patrycja Krzemińska-Biały z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Olsztynie.
Adresatami szkolenia są studenci cywilni (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich) wszystkich kierunków studiów posiadający obywatelstwo polskie. Warunki konieczne do spełnienia to również: pełnoletność i niekaralność. W ramach programu Szkoła Legii Akademickiej realizowane są trzy moduły:
– moduł podstawowy
– moduł podoficerski
– moduł oficerski.
Moduł podstawowy kończy się przysięgą wojskową. Kolejnym krokiem jest możliwość uzyskania stopnia podoficerskiego. Zdobywamy tu podstawy dowodzenia. A to daje możliwość pracy we wszystkich służbach mundurowych. Jest też specjalna oferta dla informatyków i tych, którzy studiują kryminologię. W wojsku potrzebni są fachowcy i specjaliści w tym zakresie. Mechatronika, logistyka – to także kierunki, których studenci są wojsku potrzebni. Ale student naszej uczelni, może znaleźć pracę w wojsku – w każdej dziedzinie. Mówimy tu także o filologach, dziennikarzach czy historykach. Armii potrzeba na dzień dzisiejszy wielu specjalistów!”
– tłumaczy prof. Wiesław Bolesław Łach, pełnomocnik rektora UWM ds. Legii Akademickiej. W naszym studiu do skorzystania ze szkolenia w ramach programu Szkoła Legii Akademickiej zachęcał wspólnie z ppor. Patrycją Krzemińską-Biały z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Olsztynie.
Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!
Chęć uczestnictwa w szkoleniu należy zgłosić w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Olsztynie. Można to zrobić w każdym momencie.