Szymon Piątkowski i Mateusz Chrzanowski ponownie na podium Pucharu Świata

Reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn w taekwondo olimpijskim stanęli na podium zawodów Pucharu Świata w Holandii. Szymon Piątkowski wygrał rywalizację w kategorii do 87 kilogramów. Trzecie miejsce w kategorii do 63 kilogramów zajął natomiast Mateusz Chrzanowski.

Do Eindhoven olsztyńscy zawodnicy pojechali z jasnym celem – podtrzymać dobrą passę. Mateusz Chrzanowski i Szymon Piątkowski stawali bowiem na podium dwóch poprzednich Pucharów Świata – w Rydze i Warszawie.

To mój powrót po kontuzji. W sierpniu rozpocząłem treningi. I po miesiącu udało mi się wygrać trzy walki w Rydze i cztery w Warszawie. Były to trudne turnieje. A wyniki są bardzo obiecujące. Po tych dwóch turniejach znajduję się na szóstej pozycji światowego rankingu. Dzięki temu będę wysoko rozstawiony w kolejnych startach”

– mówił we wrześniu w studiu Radia UWM FM Szymon Piątkowski.

W Holandii wszystkie swoje walki wygrał bez straty rundy i ponownie okazał się najlepszy w kategorii do 87 kilogramów. A jego rywalami byli: Kanadyjczyk Ethienne Brunet, reprezentant Kostaryki Julian Webb Corrales, Hiszpan Sergio Troitino Amoedo oraz – w finale – Francuz Ismael Bouzid.

Najtrudniejszy był półfinał z zawodnikiem z Hiszpanii. Znamy się i walczyliśmy też podczas Polish Open w finale. Teraz również wygrałem bez większych problemów, choć jest to zawodnik wysokiej klasy. Myślę, że po tym turnieju znajdę się na pierwszej pozycji rankingu światowego.

– mówił już po starcie reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn.

Z Szymonem Piątkowskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Do półfinału zawodów Dutch Open 2024 w kategorii do 63 kilogramów dotarł natomiast Mateusz Chrzanowski, który został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. Rozpoczął od wygranej 2-0 z Portugalczykiem Luisem Costą. Później w stosunku 2-1 pokonał Irlandczyka Jacka Woolleya oraz reprezentanta gospodarzy – Holendra Riada Bouhmidę. W półfinale zdecydowanie lepszy okazał się jednak Brazylijczyk Gabriel Ramos (2-0).

Obaj zawodnicy będą reprezentować AZS UWM Olsztyn podczas XLIII Mistrzostw Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim, które odbędą się w dniach 8-9 listopada w Bornem Sulinowie.