koncert
Michał Szczygieł po trzech latach ponownie wystąpił przed olsztyńską publicznością na Kortowiadzie. Tuż po koncercie wpadł do naszej redakcji i podzielił się wrażeniami na gorąco. Oprócz tego opowiedział o swojej muzycznej drodze, spełnieniu i ulubionych wakacyjnych utworach, które ma na playliście. Posłuchajcie rozmowy Pawła Obryckiego!
Sami muzycy grupy Enej nie są w stanie zliczyć, ile razy występowali na Kortowiadzie. Jedno jest pewne – trudno wyobrazić sobie juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie bez ich koncertów. Ten tegoroczny będzie szczególny. Na scenie zespół wspierać będą przyjaciele: Zazula oraz Bum Bum Orkestar. A my w studiu Radia UWM FM gościliśmy Piotra Sołoduchę i Mirka Ortyńskiego. Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!
Robert Kasprzycki lubi spotkania z publicznością. To jeden z tych artystów, którzy wychodząc na scenę szukają okazji do interakcji. Dlatego swoje występy nazywa stand-actami. Inteligentny humor, poetyckie piosenki i rozmowa ze słuchaczem – tego właśnie mogliśmy doświadczyć 11 kwietnia w olsztyńskim klubie BAZA. Ze śpiewającym autorem z Krakowa spotkał się też Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na wiosenny koncert w Kortowie! W piątek 17 kwietnia o 12:30 w Auli Teatralnej na Wydziale Humanistycznym wystąpią studenci dwóch kierunków: muzyka i estrada oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku. O wydarzeniu opowiedziała nam Patrycja Kunert.
To był niezwykły wieczór w Olsztynie – emocjonalny, przejmujący i pełen niepokoju, ale też nadziei na kolejne spotkanie. Marek Dyjak tuż przed przyjazdem do Olsztyna zapowiedział kilkumiesięczną koncertową przerwę. „Czuję się wycieńczony. Muszę podreperować zdrowie. Muszę odpocząć, bo wyprzedziłem własny cień. Jak nie wrócę… to znaczy, że nie wyzdrowiałem” – mówił artysta. W Zajezdni Trolejbusowej zaśpiewał m.in. piosenki z najnowszej płyty „Mężczyźni”. O niej, ale też wielu innych ważnych rzeczach opowiedział Piotrowi Szauerowi. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
14 marca w Olsztynie wystąpił warszawski chór LGBTQ+ Voces Gaudii. Publiczność usłyszała program „Pełnym Głosem – Tęczowe Historie”, łączący muzykę z osobistymi opowieściami członków zespołu o tożsamości, widoczności i walce o równe prawa.
W poniedziałek 9 marca Natalia Przybysz odwiedziła Olsztyn w ramach trasy „Ramen”. Podczas koncertu w Auli im. Anny Wasilewskiej nie zabrakło jej największych przebojów, ale pojawiły się też utwory, które mają trafić na najnowszy album oraz kilka niespodzianek. Szymon Tołpa spotkał się z artystką, by zapytać o przygotowania do premiery płyty. W rozmowie pojawił się też wątek związany z grupą Sistars, która reaktywowała się rok temu. Posłuchajcie!
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na dwa marcowe koncerty w Zajezdni Trolejbusowej. Już w sobotę 7 marca o godz. 20:00 wystąpi Panilas (Magdalena Sowul), a 20 marca o godz. 19:00 przed olsztyńską publicznością zagra Marek Dyjak. O szczegółach w studiu Radia UWM FM opowiedział Dariusz Krasowski z olsztyńskiego MOK-u.
Z grupą Ich Troje wystąpił dla kilkuset tysięcy widzów na Pol’and’Rock Festivalu. Od lat na scenie towarzyszy m.in. Michałowi Bajorowi. To doświadczony i uznany gitarzysta, ale także autor piosenek i wokalista. W listopadzie 2025 roku wydał swój najnowszy solowy album – „Bohater”. Promując tę płytę już 7 lutego wystąpi z zespołem w olsztyńskiej Galerii Sowa. Gościem Piotra Szauera w audycji Uwierz w Muzykę był Paweł „Kadłub” Stankiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy i… na koncert!
27 listopada koncertem w Zajezdni Trolejbusowej w Olsztynie grupa Tides From Nebula rozpoczęła trasę „2025=18+4”. Jest ona wyjątkowa z dwóch powodów. Zespół świętuje w ten sposób 18 lat swojej działalności. Ponadto do składu powrócił na czas touru gitarzysta Adam Waleszyński. I właśnie z nim, a także z Maciejem Karbowskim, Szymon Tołpa miał okazję porozmawiać przed piątkowym występem.
RADIO UWM FM