Polska Futbol Liga
Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers miniony weekend spędziła pod znakiem wielu intensywnych spotkań. W sobotę drużyna futbolu amerykańskiego, mimo bardzo wyrównanego meczu, przegrała w Białymstoku z Lowlanders 18:34 (6:6, 6:12, 6:0, 0:16). W niedzielę zaś odbył się drugi w historii turniej futbolu flagowego w Olsztynie. Na Dajtkach Lakersi mierzyli się z Sakis Kolbudy (32:7), Clockwork Orange Michałowice (6:13) i Warsaw Mets (56:6). Posłuchajcie relacji!
Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers wygrała na stadionie w Kortowie 37:10 (3:3, 14:7, 14:0, 6:0) z Dukes Ząbki i pnie się w górę tabeli Polskiej Futbol Ligi. To trzecie zwycięstwo „Jeziorowców” w obecnym sezonie, ale pierwsze na własnym terenie. Już w najbliższą sobotę 30 maja na wyjeździe zmierzą się z Lowlanders Białystok.
Fantastyczna pogoda i świetne widowisko na stadionie w Kortowie! Choć drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers przegrała 19:38 (0:3, 0:14, 6:0, 13:21) z Warsaw Eagles, zawodnikom trenera Mikołaja Pawlaczyka należą się wielkie brawa. Zwłaszcza w drugiej połowie postawili się aktualnemu liderowi Polskiej Futbol Ligi i mistrzowi kraju.
Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers z drugą wygraną w nowym sezonie Polskiej Futbol Ligi! Jeziorowcy pokonali w sobotę na wyjeździe 34:6 (0:6, 20:0, 7:0, 7:0) Armię Poznań. Dwa zwycięstwa odnieśli także w niedzielę podczas turnieju Ligi Futbolu Flagowego w Michałowicach. W tych rozgrywkach są zdecydowanym liderem Konferencji Morskiej!
W swoim pierwszym meczu sezonu 2026 w Polskiej Futbol Lidze drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers wygrała na wyjeździe 34:0 (27:0, 7:0, 0:0, 0:0) z Watahą Zielona Góra. Statuetkę MVP otrzymał lider defensywy „Jeziorowców” Maciej Ćwikliński. Kolejne spotkanie rozegrają 11 kwietnia w Poznaniu.
Już 28 marca drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers zainauguruje nowy sezon Polskiej Futbol Ligi. Jeziorowcy zmierzą się na wyjeździe z Watahą Zielona Góra. Za nami także start Ligi Futbolu Flagowego. W najbliższy weekend zawodnicy z Kortowa w drugim turnieju rywalizować będą o punkty w Wyszkowie.
Dwaj zawodnicy z USA – PJ Stebbings i Daniel Viger – dołączyli do drużyny futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers. W sezonie 2026 Polskiej Futbol Ligi będą dużym wzmocnieniem dla „Jeziorowców” z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Klub zapowiada także transfery wewnątrz ligi.
Przed drużyną AZS UWM Olsztyn Lakers bardzo intensywny sezon. Jeziorowcy kolejny raz powalczą o awans do fazy play-off Polskiej Futbol Ligi. Wystawili również zespół do Ligi Futbolu Flagowego. Będą gospodarzami dwóch turniejów Konferencji Morskiej – 2 maja i 31 maja. Rozgrywki startują natomiast już na początku marca.
Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers na początku 2026 roku zaprasza na otwarte treningi. Po pierwszym z nich rozmawialiśmy z Krzysztofem Mrówką – koordynatorem futbolu amerykańskiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Opowiedział nam o tym, jak przebiegają przygotowania do nowego sezonu Polskiej Futbol Ligi i kto może jeszcze dołączyć do „Jeziorowców”.
Mikołaj Pawlaczyk został nowym trenerem drużyny futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers. Jako zawodnik trzykrotnie wywalczył tytuł mistrzowski z Lowlanders Białystok. W tym klubie rozwijał się również jako trener. W sezonie 2025 do fazy play-off Polskiej Futbol Ligi doprowadził natomiast Wilki Łódzkie. O swoich planach na pracę z „Jeziorowcami” opowiedział Nikodemowi Banachowi. Posłuchajcie naszej rozmowy!
RADIO UWM FM