rallycross
Zbigniew Staniszewski wygrał trzecią rundę eliminacyjną rallycrossowych mistrzostw Europy strefy centralnej w klasie supercars. W Sedlcanach, mimo nieudanej pierwszej fazy zawodów, olsztyński kierowca stanął na najwyższym stopniu podium i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej cyklu.
Zbigniew Staniszewski wygrał drugą tegoroczną rundę rallycrossowych mistrzostw Polski w klasie supercars, która odbyła się w dniach 23-24 maja na torze w Słomczynie. Olsztyński kierowca jadąc w Fordzie Fiesta R5 (z silnikiem o mocy ponad 400 koni mechanicznych) od początku był skazany na nierówną walkę z mocniejszą sprzętowo konkurencją. Nie dał się jednak rywalom!
Choć sezon rallycrossowych mistrzostw Europy strefy centralnej dopiero się rozpoczął, Zbigniew Staniszewski już odskoczył reszcie stawki w klasyfikacji generalnej cyklu. Po zwycięstwie na węgierskim torze Rabocsiring w Máriapócs, także w miniony weekend w austriackim Melk okazał się najlepszy. W sobotę w Poznaniu rozpocznie walkę o kolejny tytuł mistrza Polski.
W miniony weekend na Węgrzech rozpoczął się nowy sezon rallycrossowych mistrzostw Europy strefy centralnej. Na torze Rabocsiring w Máriapócs nie mogło zabraknąć Zbigniewa Staniszewskiego – olsztyńskiego kierowcy, który chce wywalczyć siódmy tytuł z rzędu. W naszym studiu opowiedział o trudnej rywalizacji i udanej inauguracji roku, a także planach na najbliższe miesiące.
Zbigniew Staniszewski nie miał sobie równych podczas łączonej eliminacji rallycrossowych mistrzostw Polski i mistrzostw Europy strefy centralnej na torze w Poznaniu. Olsztyński kierowca przypieczętował swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej obu cyklów. Zrobił to szósty raz z rzędu! Już zapowiada, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa!
Przed decydującymi rundami rallycrossowych mistrzostw Polski oraz mistrzostw Europy strefy centralnej Zbigniew Staniszewski postanowił sprawdzić możliwości swojego auta na łotewskim torze Bikernieki. Podczas jednego z wyścigów eliminacyjnych uczestniczył w kolizji, która zmusiła go do wycofania się z dalszej walki o dobrą lokatę.
W najbliższy weekend w Poznaniu nowy sezon startów w rallycrossowej klasie supercars rozpocznie Zbigniew Staniszewski. Olsztyński kierowca od 2020 roku nie ma sobie równych zarówno w mistrzostwach Polski, jak i mistrzostwach Europy strefy centralnej. Cel zatem jest jasny – obrona obu tytułów w 2025 roku.
Zbigniew Staniszewski nie ukończył siódmej eliminacji mistrzostw Europy strefy centralnej w rallycrossie. Na węgierskim torze w Nyriad jego Ford Fiesta RX uległ awarii. Olsztyński kierowca pozostaje jednak liderem cyklu. W klasyfikacji generalnej ma ponad trzydzieści punktów przewagi nad Austriakiem Aloisem Hollerem.
Zbigniew Staniszewski zajął czwarte miejsce w kolejnej eliminacji mistrzostw Europy strefy centralnej w rallycrosie. Olsztyński kierowca w finale zaliczył awarię Forda Fiesty RX przez co stracił szansę na kolejny tryumf o obecnym sezonie. Pozostał jednak liderem klasyfikacji generalnej. O 38 punktów wyprzedza Aloisa Hollera. Zawody na torze w Melk przebiegały pod dyktando olsztyńskiego […]
Zbigniew Staniszewski wygrał łączoną rundę mistrzostw Polski oraz mistrzostw Europy strefy centralnej w rallycrossie w klasie supercars na torze w Słomczynie. Olsztyński kierowca jest co raz bliżej wywalczenia piątego z rzędu podwójnego tytułu. Jego przewaga nad rywalami rośnie. W miniony weekend na torze w Słomczynie ważniejsze od wyniku były jednak testy, które zespół Staniszewskiego przeprowadził […]
RADIO UWM FM