Udana inauguracja nowego sezonu olsztyńskich rugbystów

Na inaugurację nowego sezonu II ligi rugby drużyna KOMA Rugby Team Olsztyn wygrała na stadionie przy ul. Gietkowskiej 42:15 (13:12) z Budowlanymi II Lubin. Po wyrównanej pierwszej części spotkania, w drugiej gospodarze zdominowali rywala. Zapowiadają walkę o awans!

Olsztyński zespół prowadzony przez Leszka Borsa i Marcina Fijałkowskiego już w poprzednich rozgrywkach był blisko awansu do I ligi. Teraz chce zrobić ten krok. A pomóc mają w tym między innymi zawodnicy z Litwy, którzy są znaczącym wzmocnieniem kadry.

W pierwszym meczu liderem na boisku był jednak Kacper Górzyński. To on zapisał na swoim koncie aż 22 punkty. 10 oczek dołożył Donatas Streckis a po 5 – Jarosław Franus i Mlalamdle Siyabulela Mzuvukile. Gospodarze potrzebowali jednak czasu, by zdominować sobotniego rywala. Pierwsza część meczu zakończyła się ich minimalnym prowadzeniem 13:12. Jednak po przerwie pozwolili ekipie z Lublina na niewiele i wygrali pewnie 42:16.

To był nasz pierwszy mecz i pierwsze spotkanie wszystkich zawodników na boisku. Nie mieliśmy możliwości zagrania sparingu ani nawet zrobienia treningu razem. Dlatego gra w pierwszej połowie wyglądała tak, jak wyglądała. Myślę, że w drugiej – różnicę zrobiła nasza przewaga fizyczna. Wynik jest pozytywny.