Udany powrót Szymona Piątkowskiego po kontuzji

Szymon Piątkowski jako jedyny reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn w taekwondo olimpijskim miał szansę na przepustkę na igrzyska w Paryżu. Niestety start w turnieju kwalifikacyjnym zakończył na pierwszej rundzie, ponieważ doznał kontuzji. W sierpniu wrócił do treningów. A we wrześniu dwukrotnie stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Zajął drugie miejsce w Rydze i pierwsze w Polish Open 2024. O swoich startach i planach opowiedział nam w studiu Radia UWM FM.

Zawody Polish Open 2024 zostały zorganizowane w dniach 21-22 września w Warszawie. Wracający do bardzo wysokiej formy Szymon Piątkowski wygrał tam wszystkie swoje walki.  Startujący w kategorii do 87 kilogramów olsztynianin pokonał Brazylijczyka Allifa Ouzę, Hiszpana Sanchiego Llopisa, Ukraińca Artema Harbara (ten z powodu urazu nie przystąpił do półfinałowego starcia) oraz – w finale – drugiego z reprezentantów Hiszpanii, Sergio Roitino Amoedo.

Jestem bardzo zadowolony. To mój powrót po kontuzji. W sierpniu rozpocząłem treningi. I po miesiącu udało mi się wygrać trzy walki w Rydze i cztery w Warszawie. Były to trudne turnieje. A wyniki są bardzo obiecujące. Po tych dwóch turniejach znajduję się na szóstej pozycji światowego rankingu. Dzięki temu będę wysoko rozstawiony w kolejnych startach”

– mówił w studiu Radia UWM FM.

Z Szymonem Piątkowskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

W tym roku Piątkowski wystartuje jeszcze w październikowych zawodach Pucharu Świata w Eindhoven oraz w mistrzostwach Polski. Najważniejszą imprezą kolejnego sezonu będą dla niego natomiast mistrzostwa świata, które odbędą się w maju.