Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie kolejny raz będzie prezentował swoją ofertę oraz działalność wybranych kół naukowych podczas największej w Europie konferencji dla kobiet w nowych technologiach – Perspektywy Women in Tech Summit. Tegoroczną edycję zaplanowano w dniach 4-5 czerwca w Warszawie. Studenci i naukowcy z UWM mogą uczestniczyć w niej bezpłatnie.
Tegoroczny Summit zgromadzi ponad 10 tysięcy osób: studentek, inżynierek, naukowczyń, aktywistek i liderek ze świata nowych technologii, 500 najbardziej inspirujących prelegentek i prelegentów oraz 100 największych firm technologicznych, a także najlepsze uczelnie techniczne z Polski i ze świata. Summit to dwa intensywne dni, pełne wiedzy i wymiany doświadczeń, 5 scen i 500 wspaniałych mówczyń i mówców, 50 warsztatów i ponad 500 indywidualnych sesji mentoringowych, a do tego Targi Kariery z mnóstwem atrakcyjnych ofert pracy i branżowym networkingiem.
Studentki i studenci dzięki uczestnictwu w Summicie mogą świadomie pokierować swoją karierą, poznać ofertę topowych firm i globalne trendy technologiczne oraz nawiązać kontakty z ekspertami z branży.
Perspektywy Women in Tech Summit 2025 to nie tylko przestrzeń dla technologicznych innowacji, ale także dyskusja o społecznej roli technologii. Organizatorzy chcą udowodnić, że różnorodność, równość i inkluzywność są siłą napędową technologii. Bo technologia to nie tylko kod i algorytmy – to społeczność, wymiana myśli, wielość perspektyw. Wśród tematów tegorocznej edycji znajdą się m.in.: siła dojrzałych kobiet w branży technologicznej, potencjał neuroróżnorodności, tworzenie satysfakcjonujących ścieżek kariery.
Na Summicie wystąpią światowej klasy ekspertki nowych technologii:
– Dr Malika Meddahi – szefowa sekcji Akceleratorów i Technologii w CERN, od lat prowadzi przełomowe badania w dziedzinie fizyki cząstek. Jej kariera to historia innowacji – od pracy nad przyspieszaczami cząstek po kierowanie wieloletnim projektem modernizacji LHC (Large Hadron Collider). Dr Meddahi nie tylko przesuwa granice nauki, ale także angażuje się w mentoring i edukację młodych naukowców.
– Anna Topol – wybitna inżynierka i dyrektorka technologiczna w IBM Research, od ponad 20 lat kształtuje przyszłość technologii, stojąc na czele przełomowych innowacji, w tym komputeryzacji kwantowej.
– Magdalena Dziewguć – Country Director w Google Cloud Poland; osobowość globalnej sceny Tech, ekspertka w zakresie innowacji, transformacji cyfrowej i budowania kultury organizacyjnej, współtworzy inicjatywy wspierające kobiety w biznesie, jest orędowniczką zmian napędzanych przez technologię i kobiece przywództwo.
– Silvia Lenaerts – rektorka Technicznego Uniwersytetu w Eindhoven, członkini zarządu EIT, budująca innowacyjne partnerstwa łączące naukę, biznes i technologię. Lenaerts jest pierwszą kobietą na stanowisku rektora uniwersytetu technicznego w Holandii.
Posłuchajcie rozmowy Marty Wiśniewskiej z Martą Wangin – dyrektorką Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym UWM w Olsztynie!
Jak zdobyć bilet?
Aby aplikować o bezpłatny bilet studencki, należy wypełnić >>> formularz.
Aplikując o bezpłatny bilet dla kadry naukowej uczelni, należy wypełnić >>> ten formularz.
Bezpłatne bilety dostępne do wyczerpania puli. O konferencji przeczytacie więcej na stronie: womenintechsummit.pl.