Title

Artist

Warmia Energa Olsztyn wraca na zwycięską ścieżkę

Napisane przez dnia

Warmia Energa Olsztyn wygrała na wyjeździe 41:37 (25:18) z KPR-em Gryfino i awansowała na czwarte miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Skutecznie zagrali zwłaszcza Michał Safiejko, Dawid Reichel i Piotr Dzido. W kadrze meczowej zabrakło natomiast najbardziej doświadczonego zawodnika – Marcina Malewskiego.

Drużyna prowadzona przez Mateusza Antolaka chciała szybko wrócić na zwycięską ścieżkę po ostatniej pechowej porażce a 33:34 (20:20) z wiceliderem tabeli grupy A I ligi piłki ręcznej MKS-em Grudziądz.

Piąte zwycięstwo w sezonie olsztynianie zawdzięczają zwłaszcza bardzo dobrej postawie w pierwszej połowie sobotniego meczu. Wygrali ją 25:18, choć po kwadransie na tablicy wyników był remis 10:10. Po przerwie jeszcze zwiększyli dystans do rywala (30:21), ale później gospodarze zaczęli odrabiać straty. Zbliżyli się na trzy bramki (33:30). Końcówka jednak ponownie należała do Warmii, która ostatecznie wygrała 41:37.

Ten mecz mógł może wyglądać odrobinę lepiej. Mogliśmy mieć większą przewagę. Ale zależało nam też, żeby wszyscy zawodnicy dzisiaj pograli. Także zdarzył nam się jeden przestój w drugiej połowie, gdy rywale doszli nas na trzy bramki. Ale generalnie wszystko ułożyło się dobrze”

– mówił po meczu trener Warmii, Mateusz Antolak.

Posłuchajcie też, jak spotkanie podsumowali: Filip Cemka i Michał Safiejko!

KPR Gryfino – Warmia Energa Olsztyn 37:41 (18:25)

Warmia: Cezary Kaczmarczyk, Piotr Rynkiewicz, Dawid Urbanowicz – Dawid Reichel (8), Franciszek Gregorski (5), Michał Safiejko (8), Filip Drobik (5), Dawid Przysiek (1), Filip Cemka (1), Michał Sikorski (4), Jan Lewandowski, Kacper Łapiński (2), Marcin Kniotek, Piotr Dzido (7).

Druga z olsztyńskich drużyn występujących w I lidze – Szczypiorniak – w niedzielę o 17:00 w Hali Urania zmierzy się z niepokonanym do tej pory Jeziorakiem Iława. Natomiast ósma kolejka zaplanowana jest dopiero na połowę listopada. Wtedy Warmia w derbowym spotkaniu zagra właśnie ze Szypiorniakiem.