Warmia Energa Olsztyn z kompletem zwycięstw zakończyła udział w XXII Memoriale Zbigniewa Majewskiego w Ostrołęce! Drużyna prowadzona przez Mateusza Antolaka wygrała 25:15 ze Szczypiorniakiem Olsztyn, 23:11 ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka i 17:16 z UMKS „Trójka” Ostrołęka. Obecnie zespół przebywa w Rynie, gdzie przez tydzień będzie szlifować formę przed startem nowego sezonu I ligi piłki ręcznej. Ostatnim testem będzie turniej towarzyski na Litwie (30-31 sierpnia).
Do wspólnych treningów olsztynianie wrócili na początku sierpnia. Tydzień temu w pierwszym meczu kontrolnym pokonali w Biskupcu 28:26 litewską drużynę Alytaus Varsa Stronglasas. Po kolejnych dniach zajęć w Hali Urania udali się do Ostrołęki.
Turniej był dosyć wymagający dla naszych zawodników. Wygraliśmy trzy mecze i było to fajne przetarcie – zwłaszcza to ostatnie spotkanie z gospodarzem – Trójką Ostrołęka. Było trochę emocji i dramaturgii. Myślę, że to wpłynie pozytywnie na mentalność zespołu. Na pewno są jeszcze mankamenty, nad którymi trzeba pracować (m.in. skuteczność)”
– podsumował trener Mateusz Antolak.
Komplet wyników:
Warmia Energa Olsztyn – Szczypiorniak Olsztyn 25:15
UMKS „Trójka” Ostrołęka – Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 27:15
Warmia Energa Olsztyn – Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 23:11
UMKS „Trójka” Ostrołęka – Szczypiorniak Olsztyn 23:19
Warmia Energa Olsztyn – UMKS „Trójka” Ostrołęka 17:16
Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – Szczypiorniak Olsztyn 19:22
Klasyfikacja końcowa
1. Warmia Energa Olsztyn
2. UMKS „Trójka” Ostrołęka
3. KS Szczypiorniak Olsztyn
4. KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka
MVP: Filip Drobik
Przyjechaliśmy jako faworyt i wyjeżdżamy jako zwycięzca tego turnieju. Była to szansa, żeby przetestować różne zagrywki i ustawienia, które testujmy od początku sierpnia”
– ocenił sobotnią rywalizację bramkarz Warmii Cezary Kaczmarczyk. A kapitan Piotr Dzido dodał:
To było bardzo cenne granie. Jak na ten moment przygotowań wypadliśmy pozytywnie. Będziemy jeszcze szlifować formę w Rynie i mam nadzieję, że na ligę będziemy już gotowi. Widać, że nowi zawodnicy, którzy dołączyli do drużyny latem idealnie do nas pasują!”
A co słychać w Szczypiorniaku Olsztyn? Jeszcze przed sobotnim turniejem z prezesem i trenerem klubu Konstantym Targońskim spotkała się Magdalena Podsiadłowicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!