Uwierz w muzykę

Teraz gramy

Title

Artist

Warmia Energa Olsztyn z czwartą wygraną w sezonie. Szczypiorniak wciąż bez zwycięstwa

Napisane przez dnia

Warmia Energa Olsztyn pokonała w hali w Biskupcu 40:22 (23:13) KU AZS UKW Bydgoszcz i z kompletem czterech zwycięstw zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Kolejnej bolesnej porażki doznał natomiast Szczypiorniak Olsztyn. Uległ aż 24:50 (13:20) MKS-owi Grudziądz.

W sobotnim spotkaniu drużyna Karola Adamowicza bardzo szybko zaczęła dominować na parkiecie. Już po ośmiu minutach prowadziła 8:2. Później gra na moment się wyrównała. Ale w końcówce pierwszej połowy gospodarze ponownie docisnęli rywala i zwiększyli przewagę do 10-11 bramek. Do przerwy prowadzili 23:13.

W drugiej części meczu kontynuowali dobrą grę. Skutecznością – nie pierwszy raz w ostatnich tygodniach – imponował doświadczony Andrzej Kryński. Rzucił w sumie 12 bramek. Niezłym wynikiem pochwalić może się również Jakub Zemełka (9 trafień). Ale dobrze zagrał cały zespół, co przełożyło się na pewne zwycięstwo 40:22.

Początek był dobry w naszym wykonaniu. Czarek w bramce wyczyniał cuda, dzięki temu mogliśmy odskoczyć z wynikiem a potem tylko powiększać tę przewagę – podsumował trener Warmii Karol Adamowicz.

Posłuchajcie też, co po meczu mówił Piotr Dzido.

Warmia Energa Olsztyn – KU AZS UKW Bydgoszcz 40:22 (23:13)

Warmia: Dominik Jaworski, Cezary Kaczmarczyk, Piotr Rynkiewicz – Bartosz Prusko (1), Michał Safiejko (5), Wiktor Zamojski (2), Szymon Adamczyk (2), Filip Drobik (2), Dawid Przysiek, Michał Sikorski (2), Jan Lewandowski (1), Jakub Zemełka (9), Piotr Skiba (2), Andrzej Kryński (12), Piotr Dzido, Marcin Malewski (2).

Wyjazdu do Brodnicy nie będą dobrze wspominać na pewno zawodnicy Szczypiorniaka Olsztyn. Młody zespół trenera Krzysztofa Maciejewskiego doznał piątej porażki w piątym spotkaniu tego sezonu. Martwić mogą przede wszystkim jej rozmiary. Olsztyniania jedynie na początku meczu dotrzymywali kroku bardziej doświadczonym rywalom. Ale już do przerwy przegrywali 13:20. Gospodarze w drugiej połowie dorzucili do swojego dorobku jeszcze… 30 bramek i wygrali bardzo pewnie 50:24.

W szóstej kolejce sezonu 2023/2024 dojdzie do derbowego pojedynku między Szczypiorniakiem a Warmią Energa Olsztyn. Spotkanie zostanie rozegrane dopiero 4 listopada o 17:00 w Biskupcu.