Warmia szybko wróciła na zwycięską ścieżkę

Warmia Energa Olsztyn wygrała w hali w Biskupcu 39:31 (17:18) z SMS-em ZPRP Kwidzyn i wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Zamka ją natomiast Szczypiorniak Olsztyn, który przegrał dziewiąty raz w tym sezonie. Tym razem uległ 21:37 (13:18) z AZS-owi UKW Bydgoszcz.

Po niespodziewanej porażce z Jeziorakiem Iławia (która zakończyła serię sześciu kolejnych ligowych wygranych spotkań), Warmia chciała szybko wrócić na zwycięską ścieżkę. Domowy mecz z zawodnikami Szkoły Mistrzostwa Sportowego wydawał się do tego dobrą okazją. Ale goście – szczególnie w pierwszej połowie – sprawili bardziej doświadczonym rywalom sporo problemów.

Po dziesięciu minutach to kwidzynianie prowadzili 6:2. I choć Warmia szybko odrobiła straty i przejęła inicjatywę, przed przerwą znów dała się przegonić i przegrywała 17:18. W drugiej połowie podopieczni trenera Karola Adamowicza byli już skuteczniejsi w ataku i obronie, dzięki czemu wygrali pewnie 39:31. A do zwycięstwa drużynę poprowadzili kolejny raz w tym sezonie dwaj doświadczeni gracze: Andrzej Kryński (14 bramek) i Marcin Malewski (8 bramek).

Zespół pracował dobrze w drugiej połowie. Taktyka, którą próbowaliśmy stosować – sprawdzała się. Dzięki temu wygraliśmy. Ale było nam trudno. Dlatego gratuluję drużynie SMS-u! – mówił po spotkaniu Karol Adamowicz.

Warmia: Kaczmarczyk, Jaworski, Rynkiewicz – Kryński (14), Malewski (8), Safiejko (6), Zemełka (4), Drobik (2), Lewandowski (2), Reichel (1), Dzido (1), Adamczyk (1), Skiba, Sikorski, Przysiek

Choć za nami już dziewieć kolejek sezonu 2023/2024 w I lidze piłki ręcznej, wciąż choćby punktu do ligowej tabeli nie zdobył Szczypiorniak Olsztyn… W sobotę drużyna Krzysztofa Maciejewskiego przegrała na wyjeździe 21:37 (13:18) z AZS-em UKW Bydgoszcz. Gospodarze od samego początku dominowali na parkiecie i systematycznie zwiększali swoją przewagę. A młodzi zawodnicy z Olsztyna byli… bezradni.

„Zdradził nas pośpiech. Chcieliśmy szybko zdobywać bramki, ale popełnialiśmy proste błędy i przeciwnicy kontrowali nas. Momentami fajnie graliśmy w obronie i za tą walkę chłopakom należą się słowa uznania” – podsumował trener Maciejewski.

AZS UKW Bydgoszcz – Szczypiorniak Olsztyn 37:21 (18:13)

Szczypiorniak: Konarzewski, Kiełbowski – Kamiński (3), Bartczak (4), Groch (2), Ziejewski (1), Domagalski (4), Kaczmarek (1), Strączek (5), Szmidt (1), Grabowski.

W dzisiątej kolejce spotkań w grupie A pierwszej ligi piłki ręcznej Szczypiorniak Olsztyn będzie pauzował. Natomiast Warmia na wyjeździe zagra z UKS-em Jedynką KODO Morąg. Mecz zaplanowano na sobotę 2 grudnia o 18:00.