Warmia w derbach o klasę lepsza od Szczypiorniaka

Warmia Energa Olsztyn wygrała w hali w Biskupcu 42:22 (24:12) ze Szczypiorniakiem Olsztyn i z kompletem pięciu zwycięstw zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Sobotnie spotkanie derbowe było jednostronne, a jego bohaterem był Andrzej Kryński, który rzucił aż 14 bramek.

Wynik meczu nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Drużyna Karola Adamowicza spisuje się w obecnym sezonie bardzo dobrze, realizując swój podstawowy cel – szybkiego powrotu do Ligi Centralnej. Natomiast Szczypiorniak przegrał dotąd wszystkie swoje spotkania.

W sobotę oba zespoły grały ja równy z równym tylko przez pierwsze pięć minut. Po kolejnych pięciu gospodarze prowadzili 6:2 a później tylko systematycznie zwiększali przewagę. Do przerwy wygrywali już różnicą dwunastu trafień – 24:12. A w drugiej połowie odskoczyli jeszcze bardziej, zwyciężając ostatecznie 42:22. Ogromna w tym zasługa Andrzeja Kryńskiego i Jakuba Zemełki. Tylko ci dwaj zawodnicy rzucili razem 23 bramki!

To bardzo dobry wynik dla nas. Chcieliśmy może stracić mniej bramek. Ale przez cały czas kontrolowaliśmy spotkanie – mówił trener Warmii Karol Adamowicz.

Trudniejsze mecze są dopiero przed nami. Powoli przygotowujemy się do nich. Musimy też ogrywać młodszych zawodników.

Posłuchajcie też jak mecz ocenił trener Szczypiorniaka – Krzysztof Maciejewski.

Warmia Energa Olsztyn – Szczypiorniak Olsztyn 42:22 (24:12)

Warmia Energa: Jaworski, Rynkiewicz – Kryński (14), Zemełka (9), Drobik (5), Adamczyk (4),  Malewski (3), Safiejko (2), Skiba (2), Sikorski (1), Prusko (1), Dzido (1), Lewandowski, Zamojski, Przysiek
Szczypiorniak: Konarzewski – Kamiński (5), Strączek (5), Domagalski (4), Jurewicz (3), Szmidt (2), Groch (2), Bartczak (1), Ziejewski, Jezierski, Kiełbowski, Ostrówka

Liderem grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej jest obecnie Gwardia Koszalin. Na koncie ma 15 punktów, ale rozegrała jeden mecz więcej niż Warmia Energa Olsztyn, która jest już jedyną niepokonaną drużyną w obecnym sezonie. Szczypiorniak przegrał natomiast wszystkie sześć spotkań.

W najbliższej kolejce Warmia we własnej hali zmierzy się z Samborem Tczew (w sobotę 11 listopada o 17:00). Szczypiorniak zagra natomiast na wyjeździe o 15:00 z USAR-em Kwidzyn.