Warmia z ósmym zwycięstwem w sezonie

Warmia Energa Olsztyn pokonała na wyjeździe 35:25 (16:13) UKS Jedynkę KODO Morąg i wciąż zajmuje drugie miejsce tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Dla drużyny prowadzonej przez Karola Adamowicza było to już ósme zwycięstwo w obecnym sezonie.

Początek sobotniego spotkania był bardzo wyrównany. Niemal do dwudziestej minuty utrzymywała się lekka przewaga gospodarzy, którzy w swoich szeregach mają w tym sezonie kilku… byłych Warmiaków (m.in. Wojciech Golks, Radek Dzieniszewski, Bartosz Idzikowski, Piotr Deptuła czy Jakub Pikura). Jeszcze przed przerwą olsztynianie zbudowali jednak swoje trzypunktowe prowadzenie 16:13.

W drugą połowę drużyna Karola Adamowicza weszła bardzo mocno i odskoczyła rywalom nawet na jedenaście oczek (28:17). Wygrała ostatecznie 35:25 a duża w tym zasługa Andrzeja Kryńskiego, który kolejny raz w tym sezonie był najskutecznieszy w szeregach Warmii. Rzucił aż 12 bramek.

Morąg jest zespołem, który ja osobiście zaliczam do silniejszych w tej lidze. Potrafił urwać punkty trudnym przeciwnikom. Dlatego cieszę się bardzo, że wytrzymaliśmy presję. Doświadczenie naszych zawodników pozwoliło nam zagrać spokojnie i konsekwentnie – mówił po meczu Karol Adamowicz.

UKS Jedynka KODO Morąg – Warmia Energa Olsztyn 25:35 (13:16)

Jedynka KODO: Pikura, Zalewski – Liszewski (1), Ośko (1), Idzikowski (2), Kozłowski (1), Golks (7), Frydrychowicz, Sowiński, Giżyński (3), Deptuła, Rogala (1), Gierszewski, Daćko (7), Jasewicz, (1), Dzieniszewski (1).

Warmia: Jaworski (1), Kaczmarczyk, Rynkiewicz – Reichel, Safiejko (1), Adamczyk (5), Drobik (1), Przysiek (3), Sikorski (2), Lewandowski, Zemełka (3), Skiba, Kryński (12), Dzido (4), Malewski (3).

Warmia po dziewięciu rozegranych do tej pory spotkaniach ma na koncie 24 punkty (osiem zwycięstw i jedna porażka). Traci trzy oczka do Gwardii Koszalin (która ma jednak 10 rozegranych meczów). W najbliższej kolejce – w sobotę 9 grudnia o 17:00 – olsztynianie w hali w Biskupcu zmierzą się z Tytanami Wejherowo. Będzie to ich ostatni mecz w tym roku.