Wstyd w Grudziądzu. Stomil rozbity przez Olimpię

Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe 0-3 (0-1) z beniaminkiem piłkarskiej II ligi i przedostatnią drużyną tabeli Olimpią Grudziądz. „Duma Warmii” zamiast odrabiać straty do rywali, kolejny raz w tym sezonie straciła punkty i jest już bardzo blisko… strefy spadkowej.

Usprawiedliwieniem dla „biało-niebieskich” mogła być nieobecność aż trzech zawodników wyjściowej jedenastki. Za kartki pauzowali bowiem: Filip Wójcik, Michal Bezpalec i Lukas Kuban. Ten ostatni zresztą został zdyskwalifikowany przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Piłki Nożnej na cztery spotkania (po meczu z Kotwicą Kołobrzeg został ukarany czerwoną kartką). Ale trener Janusz Bucholc wielokrotnie powtarzał, że kadra jest szeroka, a nieobecność jednego zawodnika jest szansą dla innego. Taką szansę od pierwszej minuty otrzymali m.in. Dawid Rezaeian i grający ostatnio w rezerwach Marcin Stromecki. Ale trudno powiedzieć, by ją wykorzystali….

Sobotnia rywalizacja w Grudziądzu mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Ale… Stomil sam zaczął sprawiać sobie kłopoty. Już w ósmej minucie mógł prowadzić 1-0. Ale rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Kurbiel. Jego strzał obronił Kacper Górski. Gospodarze czekali na swoją okazję i wykorzystali ją w 38. minucie. Wynik meczu otworzył Damian Kostkowski.

W drugiej połowie Stomil próbował, ale strzelali tylko zawodnicy Olimpii. Dzięki bramkom Oscara Sikorskiego i Kostiantyna Czernija wygrali pewnie 3-0 i… na moment opuścili strefę spadką. Niebiezpiecznie zbliża się do niej za to Stomil. Zajmuje obecnie czternaste miejsce w tabeli.

Posłuchajcie, jak sobotni mecz ocenili trenerzy obu drużyn – Mariusz Pawlak i Janusz Bucholc.

28 października 2023 – Grudziądz (Stadion Centralny)
Olimpia Grudziądz – Stomil Olsztyn 3-0 (1-0)
Damian Kostkowski 38′, Oskar Sikorski 72′, Kostiantyn Czernij 75′

Olimpia: Kacper Górski – Konrad Gutowski, Rafał Kobryń, Oskar Sikorski, Damian Kostkowski, Marcin Warcholak – Kacper Jarzec (83′ Kacper Rychert), Kamil Kurowski (90′ Maciej Pałaszewski), Dominik Frelek, Aghwan Papikjan (80′ Mateusz Sopoćko) – Kostiantyn Czernij (90′ Patryk Winsztal).

Stomil: Łukasz Jakubowski – Dawid Rezaeian (69′ Mateusz Drabiszczak), Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Igor Kośmicki, Michał Karlikowski – Karol Żwir, Filip Laskowski, Marcin Stromecki (57′ Kacper Kondracki), Hubert Krawczun (69′ Daniel Pietraszkiewicz) – Piotr Kurbiel (80′ Tomasz Bała).

Żółte kartki: Kostkowski, Kurowski, Sopoćko – Stromecki, Szabaciuk, Krawczun.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra w sobotę 4 listopada. O 19:15 na własnym boisku zmierzy się ze Skrą Częstochowa.