Wygrana Stomilu na zakończenie obozu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

W rozegrany w Abu Zabi meczu sparingowym Stomil Olsztyn wygrał 2-1 (0-1) z Al-Dahra FC – wiceliderem trzeciej ligi Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Bramki dla „Dumy Warmii” dopiero w końcówce spotkania strzelili: Bartosz Florek i Dawid Retlewski.

Podobnie jak trzy dni wcześniej w zremisowanym 1-1 meczu z Gulf United FC „Duma Warmii” przeważała na boisku już w pierwszej połowie, ale nie była w stanie wykorzystać żadnej z okazji bramkowych. Skuteczniejsi byli za to gospodarze. Al-Dahra FC wyszła na prowadzeni w 28. minucie. Piłkę stracił Michał Karlikowski i rywale ruszyli z kontrą. Strzał zza pola karnego wpadł do siatki po rękach Miłosza Garstkiewicza (który zyskał zaufanie nowego trenera i rozegrał całe spotkanie). Najlepszą okazję do wyrównania miał Piotr Kurbiel, ale do przerwy „biało-niebiescy” przegrywali 0-1.

Warto podkreślić, że Bartosz Tarachulski testował kolejnego nowego zawodnika. To nigeryjski pomocnik Praise Azibagiri Anam występujący w Gulf United FC. Ale to nie on a dwaj zmiennicy, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie zapewnili olsztynianom wygraną. W 78. minucie dobre dośrodkowanie Filipa Wójcika przeciął Bartosz Florek i sprytnym strzałem poknał bezradnego golkipera. Dziesięć minut później było już 2-1 dla Stomilu. Z rzutu wolnego mocno uderzył Igor Kośmicki. Bramkarz wybił piłkę wprost pod nogi Dawida Retlewskiego, który nie mógł zmarnować takiej sytuacji.

Było widać, że chłopacy odczuwają trudy tego obozu. Nie było świeżości, bo trenowaliśmy do tej pory dwa razy dziennie, ale na pewno będzie to procentowało w lidze – mówił po spotkaniu trener Bartosz Tarachulski.

Rywal był wymagający. Ale zaprezentowaliśmy się dobrze. Mieliśmy sporo sytuacji, poprawiliśmy grę obronną. Więcej było plusów, ale trzeba jeszcze pracować! – podsumował Karol Żwir.

27 stycznia 2024 – Abu Zabi (Al-Nahyan Stadium)
Al-Dahra FC – Stomil Olsztyn 1-2
Bartosz Florek 78′, Dawid Retlewski 85′

Stomil Olsztyn: Miłosz Garstkiewicz – Lukáš Kubáň (46′ Hubert Sadowski), Bartosz Waleńcik (82′ Dawid Rezaeian), Filip Szabaciuk (46′ Igor Kośmicki), Michał Karlikowski (46′ zawodnik testowany, 75′ Radosław Tuleja), Iwan Brikner (46′ Filip Laskowski), Hubert Krawczun (46′ Michal Bezpalec), Karol Żwir (46′ Radosław Tuleja, 65′ Filip Wójcik), zawodnik testowany (65′ Bartosz Florek), Daniel Pietraszkiewicz (46′ Mateusz Drabiszczak), Piotr Kurbiel (46′ Dawid Retlewski).

Żółte kartki: Kubáň, Laskowski.

Piłkarze Stomilu w kolejnym tygodniu trenować będą już w Olsztynie. „Dumę Warmii” czekają jeszcze mecze sparingowe z ŁKS-em Łomża (w sobotę 3 lutego o 12:00 na boisku na olsztyńskich Dajtkach), Mławianką Mława, GKS-em Wikielec i Olimpią Grudziądz. Runda wiosenna II Ligi wystartuje w weekend 24-25 lutego. Stomil przed własną publicznością zagra z Wisłą Puławy.