Wymiana ciosów na początek ligowego sezonu w Lubawie

W spotkaniu pierwszej kolejki nowego sezonu Futsal Ekstraklasy Constract Lubawa wygrał we własnej hali 4-3 (1-1) z drużyną FC Reiter Toruń. Mistrzowie Polski mają już za sobą udany turniej eliminacyjny Ligi Mistrzów. Czy stać ich na ponowne wywalczenie tytułu?

Za zawodnikami trenera Dawida Grubalskiego bardzo intensywny czas. Oprócz wspomnianych kwalifikacji do UEFA Futsal Champions League, tuż przed inauguracją rozgrywek ligowy licznie wzięli także udział w gali Futsal Ekstraklasy. Wrócili z niej z siedmioma statuetkami! Maciej Jankowski został wybrany największym odkyciem sezonu 2022/2023 a Kacper Sendlewski – najlepszym młodzieżowcem. Pedrinho odebrał nagrodę dla najlepszego obcokrajowca i najlepszego asystenta. W barwach Constractu grają także: najlepszy bramkarz ligi Victor Lopez i najlepszy zawodnik sezonu Jakub Raszkowski. Statuetkę dla najlepszego trenera odebrał natomiast… Dawid Grubalski.

Może trudno było zatem wszystkim wrócić do ligowej codzienności, co pokazał trochę mecz pierwszej kolejki w hali w Lubawie. Do przerwy było 1-1. Wynik w czternastej minucie otworzył Krzysztof Elsner. Ale już po kilkudziesięciu sekundach gospodarze odpowiedzieli trafieniem Raszkowskiego. W drugiej połowie obie ekipy poprawiły skuteczność. Ale spotkanie przebiegało pod dyktando Constractu. Gole Pedrinho, Kacpra Sendlewskiego i Adriano dały mu prowadzenie 4-1. Rozmiary porażki dopiero w końcówce zmniejszyli Krzysztof Elsner i Michał Wojciechowski.

Dużo się działo. Od początku meczu stwarzaliśmy mnóstwo sytuacji. Można powiedzieć… klasyczny mecz Constractu – niska skuteczność. No i tak jest – jak się nie strzela to się mści. Dlatego mecz był tak emocjonujący – mówił po spotkaniu Dawid Grubalski.

KS Constract Lubawa ? FC Reiter Toruń 4-3 (1-1)
Jakub Raszkowski 15′, Pedrinho 27′, Kacper Sendlewski 28′, Adriano 33′ – Krzysztof Elsner 14′, 37′, Michał Wojciechowski 36′

W drugiej kolejce nowego sezonu Futsal Ekstraklasy Constract Lubawa na wyjeździe zmierzy się z BSF ABJ Bochnia. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 10 września o 16:00.