Title

Artist

Wystartowała I liga piłki ręcznej. Zwycięstwo Warmii i porażka Szczypiorniaka

Napisane przez dnia

W spotkaniu pierwszej kolejki sezonu 2023/2024 w I lidze piłki ręcznej Warmia Energa Olsztyn pokonała w Biskupcu 27:25 (16:13) MKS Grudziądz. Natomiast Szczypiorniak Olsztyn przegrał na wyjeździe 23:30 (9:17) z UKS-em Jedynką KODO Morąg.

Obie drużyny mają zupełnie inne cele na najbliższe miesiące. Szczypiorniak tradycyjnie będzie ogrywał młodych zawodników i liczył na utrzymanie na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Natomiast Warmia liczy na szybki powrót do Ligi Centralnej. „Chcemy wygrać wszystkie mecze i walczyć o pierwsze miejsce” – zapowiadał przed pierwszym meczem w studiu Radia UWM FM trener Karol Adamowicz.

Pierwszy krok jego zawodnicy zrobili w sobotę. Już do przerwy prowadzili 16:13. W drugiej połowie powiększyli przewagę nawet do sześciu bramek (24:18). W końcówce jednak zespół z Grudziądza zniwelował nieco straty. Ale i tak olsztynianie cieszyli się z pierwsze wygranej – 27:25. Najskuteczniejsi na parkiecie byli: Michał Safiejko (7 bramek) i Marcin Malewski (6). Świetnie zaprezentował się także Cezary Kaczmarczyk. Wybronił 20 z 43 rzutów gości i zasłużył na tytuł zawodnika meczu.

„Tak jak się spodziewaliśmy, był to mecz walki. Było to trudne spotkanie. Na samym początku dosyć trudno było nam narzucić swój styl gry. Potem udało nam się trochę odskoczyć i tę przewagę utrzymywaliśmy do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie udało nam się ją powiększyć, ale niestety było parę takich elementów (własnych błędów), które zaważyły na tym, że ten wynik nie był bardziej okazały” – podsumował trener Warmii Karol Adamowicz.

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera.

Warmia Energa Olsztyn – MKS Grudziądz 27:25 (16:13)

Warmia: Dominik Jaworski, Cezary Kaczmarczyk – Michał Safiejko (7), Szymon Adamczyk (4), Filip Drobik (1), Dawid Przysiek (3), Michał Sikorski, Jan Lewandowski, Jakub Zemełka (1), Piotr Skiba (1), Piotr Rynkiewicz, Andrzej Kryński (4), Piotr Dzido, Marcin Malewski (6).

Zawodników Szczypiorniaka w spotkaniu z UKS-em Jedynką KODO Morąg jedynie przez pierwsze dziesięć minut stać było na wyrównaną grę. Już do przerwy gospodarze zbudowali sobie ośmiobramkowe prowadzenie (17:9). A w ich szeregach w tym sezonie występują m.in. Jakub Pikura, Wojciech Golks i Radek Dzieniszewski. Później jeszcze zwiększyli swoją przewagę do dziesięciu oczek (22:12, 25:15). Dopiero w końcówce młodzież z Olsztyna nieco zmniejszyła rozmiary porażki. Ostatecznie przegrała 23:30.

UKS Jedynka KODO Morąg – Szczypiorniak Olsztyn 23:30 (9:17)

Szczypiorniak: Szymon Konarzewski (1) – Jan Kamiński (2), Jakub Jurewicz (6), Jakub Bartczak, Kacper Groch (3), Dominik Ziejewski (1), Karol Domagalski (1), Hubert Kaczmarek (4), Eryk Kulas, Krystian Strączek (3), Jakub Zasępa, Klaudiusz Leszczyński (2), Brajan Szmidt, Sebastian Grabowski, Oliwier Kiełbowski, Jakub Ostrówka.

W drugiej kolejce nowego sezonu Szczypiorniak Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z Tytanami Wejherowo (w sobotę 23 września o 18:00). Warmia będzie natomiast pauzować.