„Dzień coraz krótszy, idą święta – zbliża się prezentów czas”. A skoro tak, to jeden z takich prezentów przygotowali dla wszystkich przyjaciół Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prorektorzy i dziekani wspierani przez studentów i pracowników Instytutu Muzyki. Od kilku lat świąteczne życzenia od społeczności akademickiej płyną w takt muzyki skomponowanej przez Tomasza Szymusia. Muzyczna pocztówka została wysłana z kampusu UWM 19 grudnia.

„Wesołych świąt! Niech dobry los wam sprzyja” – wyśpiewują w kolejnej kortowskiej pastorałce kolegia rektorskie i dziekańskie, którym towarzyszą artyści z Wydziału Sztuki. Autorem słów, które składają się na życzenia płynące z UWM do całego świata, jest prof. Krzysztof D. Szatrawski. Muzykę napisał z kolei Tomasz Szymuś. Kompozytor wspólnie z Marcinem Wawrukiem odpowiadają także za aranżację utworu i programowanie partii instrumentalnych.
„Kortowskie Święta 2025” przypominają nie tylko o tym, że w wyjątkowym świątecznym czasie nie powinno zabraknąć w naszych domach ciepła i uśmiechu, ale i same w sobie chcą się do tego przyczyniać. Kortowska pastorałka stanowi muzyczną pocztówkę zaadresowaną do wszystkich, którzy zechcą być jej odbiorcami.
Autorzy „Kortowskiej Pastorałki 2025”
Muzyka: Tomasz Szymuś
Słowa: Krzysztof D. Szatrawski
Aranżacja: Tomasz Szymuś, Marcin Wawruk
Wykonawcy partii wokalnych: Kolegium Rektorskie UWM w Olsztynie, Kolegium Dziekańskie UWM w Olsztynie, studenci i wykładowcy Instytutu Muzyki UWM
Programowanie partii instrumentalnych: Marcin Wawruk, Tomasz Szymuś
Realizacja nagrań wokalnych: Andrzej Rewak, Kacper Sęk
Miks i mastering audio: Andrzej Rewak
Realizacja video: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż: Maciej Łojewski
Zdjęcia, technika: Mateusz Mikielski

RADIO UWM FM