RADIO UWM FM

Uwierz w muzykę

Current track

Title

Artist

Zbliża się 54. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie

Written by on

W dniach 24-25 kwietnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędzie się 54. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych. Jego organizatorami są: Studenckie Koło Naukowe Mykologów oraz Koło Naukowe Inżynierii Wytwarzania i Maszyn. Tegoroczne hasło brzmi: „Nauka dla wszystkich”. Uczestnicy zaprezentują wyniki badań w 15 sekcjach tematycznych, dotyczących m.in. nauk o zdrowiu, nauk medycznych, weterynaryjnych, humanistycznych, ekonomicznych, polityczno-prawnych i sztuki. Szczegóły zdradziła nam dr hab. Anna Biedunkiewicz z Wydziału Biologii i Biotechnologii. Posłuchajcie!

 

W czwartek 24 kwietnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpocznie się 54. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych. Wydarzenie jest 2-dniowe i skierowane jest do studentów i doktorantów z kraju i z zagranicy. Tegoroczne hasło brzmi: „Nauka dla wszystkich”, aby pokazać wszystkim uczestnikom, że wiedza i odkrycia naukowe powinny być dostępne dla każdego, niezależnie od pochodzenia, poziomu wykształcenia i indywidualnych zainteresowań. Głównym organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe Mykologów z Wydziału Biologii i Biotechnologii, a współorganizatorem jest Koło Naukowe Inżynierii Wytwarzania i Maszyn z Wydziału Nauk Technicznych. Celem jest rozpoczęcie drogi naukowej jak i przeprowadzanie kolejnych badań i zaprezentowanie ich, spotkanie zaangażowanych, młodych ludzi oraz wymiana doświadczeń.

Konferencję zainauguruje wykład red. Wiktora Niedzickiego nt. „Jak zepsuć swoją prezentację?”. Następnie uczestnicy zaprezentują swoje wyniki badań w 15 panelach tematycznych, dotyczących m.in. nauk o zdrowiu, nauk medycznych, technicznych, teologicznych, weterynaryjnych, społecznych, humanistycznych, ekonomicznych, polityczno-prawnych i sztuki. Każde wystąpienie zostanie ocenione przez komisje w poszczególnych sekcjach. Dzień zostanie zwieńczony integracją podczas ogniska.

Natomiast w piątek w Bibliotece Uniwersyteckiej będzie miało miejsce spotkanie z ciekawymi gośćmi: Martą Wrzosek i Igorem Siedleckim. Całe wydarzenie zakończy zwiedzanie Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Ilu uczestników zadeklarowało chęć wystąpienia podczas seminarium?

Jest duże zainteresowanie, co nas bardzo cieszy! Z aż 32 uczelni krajowych zgłosiło się 225 uczestników czynnych, tzn. referujących oraz 62 uczestników biernych, którzy jeszcze się nie czują na siłach wystąpić, ale chcą się przypatrzeć, chcą poznać, czym jest konferencja naukowa i być może w kolejnej edycji oni wezmą udział. Zaplanowane są 172 referaty i 18 posterów. Wszystkie w formie księgi streszczeń będą opublikowane. Natomiast część uczestników zgłosiła jeszcze chęć opublikowania artykułów naukowych, które będą w monografii pokonferencyjnej. Jest to aż 120 publikacji. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy pracować nad przygotowaniem MSKNu dla tak dużej grupy osób z naprawdę wielu ośrodków w kraju. Myślę, że nie ma takiego zakątka w tej chwili na mapie uczelni wyższych, które nie byłoby reprezentowane przez uczestników’.

– mówi dr hab. Anna Biedunkiewicz, opiekunka Koła Naukowego Mykologów. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Pawła Obryckiego!

 

 

Z dr hab. Anną Biedunkiewicz spotkał się Paweł Obrycki. Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronie MSKN. 


RADIO UWM FM

Uwierz w muzykę

Current track

Title

Artist